Małgorzata Kocot

lek. Małgorzata Kocot

Lek. Małgorzata Kocot jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej wydziału lekarskiego w Zabrzu. Specjalizację z zakresu dermatologii-wenerologii z pracą specjalizacyjną na temat Atopowego Zapalenia Skóry ukończyła w 2001 roku. W tym samym czasie powstał gabinet dermatologiczny ze specjalizacją w kierunku dermatologii estetycznej. W 2007 powstała klinika IkonaCity z siedzibą w Gliwicach, specjalizująca się w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii i laseroterapii.

Doświadczenie zawodowe w dziedzinie dermatologii ogólnej to obecnie ponad 20 lat pracy, początkowo na oddziale dermatologicznym, następnie już samodzielna praca w największej poradni dermatologicznej w Tarnowskich Górach, roczne doświadczenie pracy w Wiedniu w ośrodku dermatologii estetycznej, fototerapii i wczesnej diagnostyki nowotworowej. Doświadczenie w pracy w zakresie dermatologii estetycznej rozwijało się wraz z pojawieniem się medycyny estetycznej w Polsce. Od 2007 roku Dr Małgorzata Kocot współpracuje jako trener technik podstawowych i zaawansowanych z iniekcji kwasu hialuronowego z dystrybutorem szwajcarskiej firmy Teoxane, a od 2011 jako trener technik iniekcyjnych hydroksyapatytu wapnia z niemieckim Merz Aesthetics.Od 2007 roku Dr Małgorzata Kocot jest trenerem zaawansowanych technik iniekcyjnych kwasu hialuronowego szwajcarskiej firmy Teoxane, a od 2011 również trenerem technik iniekcyjnych hydroksyapatytu wapnia - Radiesse  niemieckiej firmy Merz Aesthetics.

Czas spędzony na szkoleniach i kongresach Medycyny Estetycznej i Anti-Aging w Polsce, Austrii, Francji i USA, ponad 19 letnie doświadczenie w tej dziedzinie pozwala stale poszerzać zakres wykonywanych zabiegów. Dr Małgorzata Kocot jest członkiem Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych SLDE oraz Europejskiego Stowarzyszenia Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej ESCAD.

Zainteresowanie naturalnymi i bezpiecznymi procedurami z dziedziny medycyny estetycznej, dietą anti aging i fascynacją kosmoceutykami amerykańskich firm ZO Skin Health Dr Zeina Obagi, francuskiej marki Universkin, doprowadziło do stworzenia idei działania IkonaCity, gdzie medycyna estetyczna to nie tylko procedury inwazyjne, ale również odpowiedni program terapeutyczny we wszystkich trudnych dermatologicznych problemach, od trądziku młodzieńczego, różowatego, przedwczesnego starzenia się skóry czy przebarwień.

W IkonaCity Dr Kocot specjalizuje się w zabiegach z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, hydroksyapatytu wapnia, toksyny botulinowej, peelingów fenolowych i zabiegów liftingujących okolicę oczu. Jako dermatolog największy nacisk stawia na odpowiednią jakość skóry poprzez zabiegi nie tylko korekcyjne, ale mezoterapię i peelingi, z pełnym programem terapeutycznym do stosowania po zabiegach, opierając się na działaniu retinolu, antyoksydantów i kwasu hialuronowego.

„Choćbyśmy przemierzyli cały świat w poszukiwaniu piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeśli nie nosimy go w sobie…” R. W Emerson
Wróć