Pod tą intrygującą, tajemniczą nazwą kryje się innowacyjny, nieinwazyjny zabieg regeneracyjny. Lifting Wampirzy to specjalny program biostymulacji komórek skóry, który opiera się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z krwi własnej pacjenta. Zawiera komórki i czynniki wzrostu krwi, które pobudzają skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność. W efekcie skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza.

„Regeneris świetnie wpisuje się w trend naturalnej medycyny estetycznej, ostatnio coraz bardziej promowanej i ekologicznej drogi do utrzymania naturalnego piękna. Może być idealną alternatywą dla innych zabiegów korekcyjnych”

Osocze bogatopłytkowe, w skrócie PRP (Platelet Rich Plasma) to koncentrat płytek krwi w minimalnej ilości osocza.  Osocze bogatopłytkowe to technologia znana od około 30 lat pod nazwą Platelet-rich plasma (PRP). Cechuje ją nie tylko bardzo dobrze udokumentowana, wysoka skuteczność, ale również pełne bezpieczeństwo. W medycynie estetycznej osocze bogatopłytkowe znane jest od 2004 roku.
 

W IkonaCity współpracujemy ze szwajcarskiem RegenLab produkującym jednorazowe zestawy do pozyskiwania osocza bogatopłytkowego, zapewniające pełną jałowość preparatu w zamkniętym systemie pozyskiwania i doskonałą jakość produktu, stąd jedyna w swoim rodzaju skuteczność i bezpieczeństwo działania.
Więcej informacji na stronie: www.regenlab.com

Do dyspozycji mamy kilka różnych zestawów, do różnych zastosowań:

 • RegenACR Classic
 • RegenACR Extra
 • RegenACR Plus
 • RegenACR Plus One
 • Cellular Matrix
REGENERIS - NATURALNA ODNOWA

Regeneris - jest produktem w 100% biokompatybilnym, a rewitalizacja skóry jest możliwa dzięki tzw. Autologicznej Odnowie Komórkowej  - ACR  - Autologous Cellular Regeneration - czyli regeneracji komórek skóry, dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych.

Regeneris działa poprzez aktywację płytek krwi zawartych w osoczu bogatopłytkowym do produkcji specyficznych czynników wzrostu, które pobudzają procesy regeneracji tkanek, wspomagają proces angiogenezy, czyli tworzenia nowych naczyń krwionośnych, aktywują mezenchymalne komórki macierzyste i przede wszystkim pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu

Osocze bogatopłytkowe to preparat krwiopochodny zawierający zwiększoną ilość płytek krwi, otrzymywany z krwi obwodowej pobranej od pacjenta. Osocze stosowane jest więc w terapii regeneracyjnej, nie tylko w medycynie estetycznej, ale również w chirurgii, stomatologii, ortopedii, w terapii dostawowej oraz dościęgnowej, jak również w przyśpieszaniu procesów gojenia ran.

Wszystko, co dzieje się w skórze podczas takiego zabiegu jest w pełni naturalne, właściwe dla zdrowych i prawidłowo funkcjonujących tkanek. Jest to dokładnie ten sam proces, który zachodzi podczas gojenia się ran. Metoda bazuje całkowicie na zdolności organizmu do samoczynnej regeneracji.

Doskonałe efekty rewitalizacji skóry uzyskujemy stosując PRP jako mezoterapię, maskę i wypełnianie zmarszczek. Zabiegi wpływają na rewitalizację skóry, wygładzenie, ujednolicenie kolorytu, poprawę elastyczności, napięcia i gęstości, remodeling włókien kolagenowych.

REGENERIS - ZABIEG

Zabieg osoczem bogatopłytkowym może być wykonywany przez cały rok, także latem, gdyż słońce nie jest przeciwwskazaniem. Osocze możemy także stosować w terapiach łączonych z innymi zabiegami, na przykład z laserem frakcyjnym czy dermapenem.

Zabieg jest dość szybki i prosty, w IkonaCity wykonuje go doświadczony lekarz. W pierwszej fazie lekarz pobiera metodą próżniową od 8-16 ml krwi, która następnie trafia do specjalistycznej wirówki. Na skutek wirowania następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. Po odwirowaniu uzyskane osocze zawiera aktywne trombocyty. Są one niezwykle ważne dla regeneracji komórek skóry. Preparat tak uzyskany zawiera czynniki wzrostu, które m.in. stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzają syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA oraz pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu.

Osocze jest zagęszczane, a tuż przed zabiegiem wzbogacane o odczynnik aktywujący płytki krwi do produkcji czynników wzrostu, pobudzających skórę do regeneracji. Gotowy preparat pobierany jest do strzykawki, a następnie wprowadzany do tkanek.

Ponieważ wszystkie elementy składowe otrzymywane w PRP są pochodzenia autologicznego – pobierane bezpośrednio przed zabiegiem od pacjenta, ryzyko powstania miejscowej reakcji immunologicznej, nietolerancji, alergii jest właściwie wykluczone.

W IkonaCity wykorzystujemy dwie techniki iniekcyjne do podawania osocza. Pierwszy w postaci intensywnego zabiegu mezoterapii, poprzez płytkie nakłucia skóry w niewielkich odległościach, co 5-10 mm. Drugi to technika wypełniająca, najczęściej liniowa lub wachlarzowa, wzdłuż zmarszczek, fałd oraz bruzd.. W przypadku leczenia łysienia osocze dostarczane jest na całą owłosioną powierzchnię głowy. Odstępy między nakłuciami wynoszą 2-3 cm.

Zabieg z użyciem osocza odbywa się w gabinecie lekarskim i w zależności od obszaru, na którym się go wykonuje, trwa od 20 – 60 minut. Zabieg nie jest bolesny, choć w jego trakcie niektórzy pacjenci mogą odczuwać dyskomfort wynikający najpierw z samego faktu pobierania krwi, a następnie już w trakcie podawania preparatu czuć będą moment ukłucia igłą. Choć zabieg nie wymaga znieczulenia, to można je oczywiście zastosować nakładając na skórę maść znieczulającą.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

 • choroby krwi
 • nowotwory
 • ciąża i karmienie piersią
 • przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia (np. aspiryna)

Wskazania do zastosowania osocza bogatopłytkowego:

 • rewitalizacja skóry twarzy, okolicy oczu, szyi, dekoltu, dłoni
 • korekcja zmarszczek i fałd
 • regeneracja skóry po zabiegach dermatologicznych i chirurgii plastycznej
 • nadmierne wypadanie włosów
 • włosy zniszczone, pozbawione blasku
 • wypełnienie blizn potrądzikowych
 • polecany dla osób z ryzykiem wystąpienia alergii

Zabiegi stosuje się w celu poprawy wyglądu:

 • policzków
 • fałd nosowo-wargowych
 • okolic oczu (gdy występują kurze łapki, cienie) czy powiek
 • ust, czoła i podbródka
 • fałd na szyi i karku
 • dekoltu oraz
 • dłoni

Osocze bogatopłytkowe stosowane jest również w wypełnianiu blizn potrądzikowych oraz leczeniu problemów wypadających włosów.

Zazwyczaj osocze bogatopłytkowe podaje się pacjentowi w formie:

 • mezoterapii - 1 zabieg co 2 do 6 tygodni, minimum 2 zabiegi w serii, może być konieczne nawet 5 zabiegów,
 • wypełnienia - 2 zabiegi co 3 tygodnie,
 • maski - jako pojedynczy zabieg – przyspiesza proces gojenia, jest zalecana po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, pilingach, zabiegach z użyciem lasera, dermapen,
 • kuracji cyklicznej - 1-3 razy na rok w serii.

Ostateczną decyzję o sposobie podania PRP podejmuje lekarz w uzgodnieniu z pacjentem.

REGENERIS - DZIAŁANIE

Najważniejszą rolę w procesie regeneracyjnym odgrywają uwolnione w płytkach krwi czynniki wzrostu. Znamy około 1500 aktywnych protein zawartych w płytkach krwi.

Najważniejsze z nich to:

 • Transformujący czynnik wzrostu-beta, TGF-b – wspomaga więź międzykomórkową, pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, nadaje skórze jędrność i elastyczność, działa przeciwzapalnie
 • Płytkowy czynnik wzrostu PDGF – stymuluje różnicowanie i podziały komórek, wzrost drobnych naczyń krwionośnych i naczyń włosowatych. Wpływa na odtwarzanie tkanek, a tym samym odbudowę skóry.
 • Naskórkowy czynnik wzrostu EGF – stymuluje wzrost i różnicowanie komórek, tworzenie naczynek krwionośnych oraz formowanie kolagenu.
 • Czynnik wzrostu Fibroblastów FGF – odpowiada za powstawanie nowych naczyń krwionośnych oraz wspomaga proces podziału i różnicowania komórek.
 • Czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego VEGF – aktywuje mikrokrążenie, wpływa na tworzenie nowych naczyń krwionośnych, odgrywa kluczową rolę w zdrowieniu komórek po urazie.
 • Insulinopodobny czynnik wzrostu IGF – reguluje fizjologię w każdym typie tkanki.

Osocze bogatopłytkowe, poza posiadającymi zdolności regeneracyjne płytkami krwi, zawiera także sole mineralne, kwasy tłuszczowe, hormony oraz witaminy A, D, E, i K. PRP dzięki swoim właściwościom nie tylko sprzyja rewitalizacji skóry, nawet w tak trudnych miejscach jak okolice oczu lub szyi, ale też, poprzez pobudzenie mechanizmów ochronnych, czyni ją bardziej odporną na działanie promieni UV.

REGENERIS - PO ZABIEGU

Bezpośrednio po zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego należy unikać wszelkich ekspozycji słonecznych, a także basenu, sauny i siłowni przynajmniej przez dobę. Nie zaleca się także używania jakichkolwiek preparatów zawierających wysokie stężenia składników oraz kwasów. Choć proces odbudowy tkanek rozpoczyna się już po 48 godzinach od zakończenia zabiegu, to pierwsze efekty zauważalne są dopiero po około 14 dniach. W zależności od indywidualnych predyspozycji, stylu życia, a także stosowanych bezpośrednio po zabiegu procesów pielęgnacyjnych własnej skóry, efekty utrzymują się od 6-12 miesięcy.

Poprawę napięcia, elastyczności, gęstości skóry, przebudowę włókien kolagenowych, wypełnienie drobnych zmarszczek uzyskujemy po wykonaniu trzech zabiegów w schemacie 0-1-6 miesięcy.

REGENERIS - NATURALNIE!

Niezwykle istotnym, w przypadku zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego, jest zachowanie naturalnego wyglądu twarzy i naturalnej mimiki.Twarz powoli i systematycznie odzyskuje młodzieńczą świeżość i blask. Ponieważ proces przebiega na przestrzeni czasu, trudno otoczeniu odnaleźć przyczyny tych zmian po wykonanych zabiegach.

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego przeznaczone są dla osób w każdym wieku. Jeśli chce się jednak na długo zachować młody i atrakcyjny wygląd, to lepiej nie czekać na odmładzanie do momentu, kiedy skóra wyraźnie się zestarzeje, straci swą elastyczność, a skóra twarzy zacznie „opadać” i pojawią się zmarszczki.

REGENERIS - MŁODOŚĆ MAM WE KRWI

Osoby młode z uwagi na sprawne jeszcze mechanizmy naprawcze, a tym samym z szybką możliwość regeneracji, wymagają znacznie mniejszej ilości zabiegów aniżeli osoby starsze, u których wystąpiły już określone zmiany, a procesy naprawcze postępują wolniej. U osób poniżej 35 roku życia zabieg ten wystarczy wykonać raz na 12-24 miesięcy. Jest to działanie profilaktyczne, mające na celu rewitalizację skóry.

U osób w przedziale wiekowym między 35-45 rokiem życia, zabieg powinien być powtórzony po około 9-12 miesiącach. Osoby jeszcze bardziej dojrzałe powinny poddać się kolejnym zabiegom z użyciem PRP mniej więcej po 3, 9 i 18 miesiącach od pierwszego zabiegu. Oczywiście granice mogą być tu nieco płynne, bowiem każdy organizm jest inny.

Decyzję w takich przypadkach zawsze indywidualnie podejmuje lekarz. Z drugiej też strony nie powinno się wykonywać więcej zabiegów niż 2 – 4 w odstępach 2 tygodniowych, a następne dopiero po uzgodnieniu z lekarzem w ilości 1-2 w roku.

REGENERIS - MEZOTERAPIA SKÓRY GŁOWY

Coraz młodsze pokolenia mężczyzn dotyka też problem wypadających włosów.

Jak wykazały ostatnie badania, co trzeci mężczyzna w wieku od 25 do 40 lat, jest już posiadaczem mniejszych lub większych zakoli. Z wiekiem tych obszarów, na których ubywa włosów, jest znacznie więcej. Dlatego im szybciej rozpocznie się kuracje, tym większe szanse na jej powodzenie.

Dla pacjentów borykających się z problemem przerzedzonych włosów przychodzi prosty i bezpieczny zabieg mezoterapii skóry głowy. Obszary objęte łysieniem są ostrzykiwane preparatem uzyskanym z osocza bogatopłytkowego, dzięki czemu uwolnione z płytek krwi czynniki wzrostu aktywują komórki macierzyste mieszków włosowych.

W praktyce przyczynia się to do stymulacji odrastania włosów – wyraźnie gęstszych i mocniejszych. Proces odrastania trwa około 3 miesięce.

Jedynym dyskomfortem, jaki pacjent może odczuwać po zabiegu, jest zwiększone napięcie skóry głowy w miejscach iniekcji. Wrażenie to mija jednak samoistnie. Na skórze mogą też pojawić się drobne ślady po nakłuwaniu igłą i niewielkie krwiaki, lekkie zaczerwienienia lub obrzęk. Wszystkie te objawy ustępują w ciągu maksymalnie dwóch tygodni.

Zaleca się przeprowadzenie pełnej terapii w postaci trzech zabiegów, w odstępach 2 miesięcy. Metodę tę stosuje się jednak wyłącznie wtedy, gdy nie doszło jeszcze do całkowitego zniszczenia mieszków włosowych.

W przypadku włosów – widoczne zagęszczenie, a także poprawę ich kondycji, można zauważyć już po dwóch zabiegach.

W praktyce wykorzystujemy dwa typy zestawów RegenACR Classic lub RegenACR Extra.

REGENERIS + LASER FRAKCYJNY

Obserwacje medyczne, wynikające z łączenia osocza bogatopłytkowego z resurfacingiem laserowym, potwierdzają znaczne zwiększenie efektywności zabiegu laserowego oraz skrócenie czasu rekonwalescencji.

Dzięki zastosowaniu łącznie obu metod uzyskujemy szybsze gojenie, skrócenie okresu rekonwalescencji, zmniejszenie ryzyka powikłań, zwiększenie zagęszczenia skóry i jej napięcia oraz zwiększoną redukcję zmarszczek, przebarwień, blizn i porów.