DERMAPEN® dzięki systemowi pulsujących igieł ułatwiającemu precyzyjne mikronakłuwanie naskórka i skóry właściwej zapewnia intensywną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność naprawy skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu. 

Kondycja skóry najczęściej zdradza wiek, wpływa na wygląd i samopoczucie każdego człowieka. Niestety wraz z upływem lat skóra traci zdolność do regeneracji, staje się coraz cieńsza i sucha, a w konsekwencji zaczyna wiotczeć. 30 ty rok życia bywa przełomem, oczywiście nie zauważymy jeszcze ewidentnych uchybień jeśli chodzi o stan skóry, jednak rozszerzone pory, pojawiające się przebarwienia, efekt „zmęczonej” skóry, a w przypadku okropnego nałogu palenia papierosów dominująca szarość i szorstkość zaczyna wpływać nie tylko na nasz wygląd, ale również na stan ducha. Nie wszyscy chcemy pójść tropem medycyny laserowej, czy zaprzyjaźnić się ze strzykawką, ale to najwyższy czas, aby zadbać o jakość skóry. Sposobów mamy wiele i w tym wieku łatwo będzie nam zatrzymać czas. A co z pacjentami osób w okolicach menopauzy, czy andropauzy (mężczyźni też z wiekiem odczuwają spadek poziomu hormonów)? Konieczne będzie zainwestowanie w zabiegi regenerujące i redermalizacyjne, jako baza dla następujących zabiegów laserowych lub iniekcyjnych. Postęp w zakresie dermatologii estetycznej pozwala się cieszyć jędrną i napiętą skórą jak najdłużej.

DERMAPEN to sukces australijskiej firmy Equipmed, istniejącej na rynku od 1976 roku. W 2010 roku, najnowocześniejsza technologia mogla się znaleźć na światowych rynkach medycyny estetycznej, w postaci niewielkiego urządzenia. Tak właśnie powstał DERMAPEN, pierwszy światowy sukces australijskiej firmy. Obecnie DERMAPEN jest rozpoznawany jako światowy „GOLD STANDARD” w terapii „MIKRO NEEDLING” http://www.dermapenworld.com

DERMAPEN™ to najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie do frakcyjnego mikronakłuwania skóry. 

DERMAPEN firmy EQUIPMED pozwala na wprowadzanie substancji czynnych w głębokie warstwy skóry, opierając się jest na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł. Zabieg jest komfortowy dla pacjenta, a precyzja urządzenia jest nieporównywalna do tradycyjnych metod stosowanych w zabiegach mezoterapii, czy rollerem. Niespotykana skuteczność, łatwość i komfort wykonania zabiegu pozwalają lekarzom i pacjentom na całym świecie cieszyć się efektami terapii, bez niepożądanych działań ubocznych. Funkcja automatycznego nakłuwania skóry zastosowana w DERMAPEN® zwiększa efektywność zabiegów poprzez podniesienie stopnia przenikania substancji czynnych w skórę, jednocześnie redukując do minimum ból i dyskomfort pacjentów.

Niezwykły komfort, precyzja i efektywność zabiegu została potwierdzona prestiżową nagrodą za najlepsze urządzenie medyczne w kwietniu 2012 roku w Los Angeles.

DERMAPEN - PRECYZJA ZABIEGU

Kontrolowana precyzja nakłuwania skóry pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury.

Pierwszy etap rozpoczyna się wraz z wydzielaniem czynników wzrostu pochodzenia płytkowego i aktywacji kaskady tworzenia nowych komórek naskórka, chemotaksji fibroblastów, proliferacji fibroblastów i pobudzenia produkcji macierzy międzykomórkowej. Procesy proliferacji komórek skóry powodują dalsze wydzielanie czynników wzrostu z fibrolastów, keratynocytów i monocytów co prowadzi do drugiej fazy przebudowy skóry, w której powstają kolagen typu III, IV i I, elastyna, proteoglikany, GAG oraz pobudzane są procesy angiogenezy. Ostatnia faza mechanizmu działania Demapen’u skutkuje przebudową i remodelingiem leczonych tkanek. Poprawia się unaczynienie skóry a jej struktura ulega wzmocnieniu dzięki obecności nowego kolagenu. Kwintesencją działania DERMAPEN® jest wykorzystanie naturalnych zdolności organizmu do samoleczenia oraz przebudowy i remodelingu tkanek.

Dermapen™ dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii AOVN™ nakłuwa skórę prawie 80 000 razy na minutę, a dzięki precyzyjnie dobranej głębokości iniekcji, w zakresie od 0,25 mm do 2,5 mm, pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu.

Igły do mikronakłuwania w urządzeniu Dermapen™ wykonane są z molibdenu. Stąd zabieg jest również polecany dla osób uczulonych na standardowe formy iniekcyjne, włączając w to uczulenie na chrom, nikiel i kobalt.

Zastosowana technologia AOVN™ (Advanced Oscillating Vertical Needling) i niezwykle wydajny silnik pozwalają na pracę z prędkością do 1300 nakłuć na sekundę. To wynik nieosiągalny dla żadnego innego urządzenia.Wymienne, jednorazowe kartridże wyposażone są w 12 molibdenowych igieł o grubości 33G. Igły nie zawierają chromu i niklu dzięki czemu zabieg można wykonać również u osób uczulonych na te metale. Molibden uznawany jest za najbardziej zaawansowany materiał służący do produkcji narzędzi chirurgicznych. Dzięki jego zastosowaniu igły w urządzeniu DERMAPEN™ są niezwykle cienkie i wytrzymałe co znacznie poprawia komfort pacjenta podczas zabiegu.

" DERMAPEN™ stanowi znakomitą terapię u pacjentów z wiotką, cienką skórą, aby pobudzić naturalne procesy tworzenia nowego kolagenu. Już po pierwszym zabiegu skóra jest bardziej elastyczna, jędrna i napięta, a po serii kilku zabiegów drobne zmarszczki stają się mniej widoczne. "

DERMAPEN - WSKAZANIA
 • zmarszczki
 • lifting i ujędrnienie
 • zmniejszenie rozszerzonych porów skóry
 • redukcja  rozstępów
 • redukcja blizn, w tym blizn potrądzikowych i blizn oparzeniowych
 • leczenie łysienia
 • ujednolicenie kolorytu skóry
 • poprawa gęstości i elastyczności skóry 

Dzięki opatentowanej technologii pulsujących igieł DERMAPEN® jest również bardzo bezpieczny, posiada sterylną, jednorazową końcówkę. Zabieg z zastosowaniem urządzenia DERMAPEN® znacząco skraca również czas leczenia i powrotu pacjenta do codziennych czynności. Zabiegi  można wykonywać zarówno w okolicy twarzy, szyi, dekoltu, ud, pośladków, skóry głowy, jak i dzięki jego niewielkim rozmiarom, również w nawet najtrudniej dostępnych obszarach, np. okolic oczu czy ust. 

Dzięki zdolności do regulacji procesów melanogenezy ujednolica się kolor i struktura skóry. Znaczną poprawę wyglądu skóry można uzyskać zarówno przy bliznach potrądzikowych jak również pooperacyjnych i pooparzeniowych, stymulując procesy regeneracyjne.

Podobny mechanizm działania mikronakłuwania frakcyjnego wykorzystywany jest w leczeniu rozstępów. Stymulacja rozstępów skutkuje zmniejszeniem ich widoczności i poprawy jakości skóry. Mikronakłuwanie frakcyjne skóry pozwala również na wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry, dzięki czemu zabieg jest jeszcze bardziej skuteczny. W tym celu stosuje się specjalne koktajle, osocze bogatopłytkowe, preparaty na bazie kwasu hialuronowego, krzemionki, aminokwasów w zależności od wskazania i leczonego obszaru poddawanego terapii.

"Wiele wskazań terapeutycznych i znakomite efekty czynią z DERMAPEN™  narzędzie do zadań specjalnych."

DermaPen a dermaroller

Zabieg z użyciem urządzenia DermaPen podobny jest do terapii z użyciem dermarollerów, jednak rolki do mikronakłuwania wykonują w skórze nakłucia pod pewnym kątem, co oznacza, że wywołują większe linijne urazy, co może powodować powstawanie płytkich blizenek zanikowych. Igły umieszczone są na walcu, co znacznie utrudniadotarcie do głębszych załamań skóry.

W DERMAPEN igły przenikają w głąb skóry pionowo, uszkodzenia są więc mniejsze, ale głębokość i funkcja wibracji zwiększają skuteczność leczenia. Nakłucia do 2,5 mm umożliwiają działanie na poziomie skóry właściwej.

Dzięki opatentowanej technologii wibrujących igieł DERMAPEN jest nie tylko bardziej efektywny i bezpieczny niż znane dotąd metody stosowane w mezoterapii. Zabieg z zastosowaniem urządzenia DERMAPEN znacząco skraca również czas leczenia i powrotu pacjenta do codziennych czynności.

Możliwe działania uboczne
 • ból - przed zabiegiem znieczulamy skórę maścią z lidokainą i tetrakainą,
 • krwawienie - nasilenie uzależnione od głębokości i intensywności zabiegu; kilka dni przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny, leków przeciwkrzepliwych, przeciwzapalnych.
 • przebarwienia skóry/obrzęk – skóra w operowanej okolicy może wydawać się jaśniejsza lub ciemniejsza niż otaczająca skóra,
 • reakcja alergiczna - u pacjentów, którzy cierpią na alergię skórną na metalowe przedmioty,
 • zaostrzenie zmian trądzikowych - u pacjentów z zaawansowanym trądzikiem,
 • infekcja - w przypadku nieprzestrzegania zaleceń pozabiegowych;
Przeciwskazania
 • ciąża, karmienie piersią,
 • infekcja w leczonym obszarze (opryszczka, czynne wykwity trądzikowe),
 • nowotwory skóry;