Gliwice, al. Przyjaźni 7/1
32 750 82 00 / 502 78 78 61

Fotoodmładzanie laserowe

Fotoodmładzanie jest jedną z najbardziej popularnych, skutecznych i najbezpieczniejszych metod kompleksowej odnowy skóry. Polega na regeneracji skóry za pomocą wiązek światła o różnej długości fali emitowanych w głąb tkanek we wszystkich kierunkach, w celu pobudzenia komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny.

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem dotyczącym każdego z nas, polegającym na zmniejszeniu biologicznej aktywności komórek i spowolnieniu procesów regeneracyjnych, spowodowanym na skutek działania różnego rodzaju czynników genetycznych, czynników zewnętrznych (promieniowanie UV, zanieczyszczone powietrze, nadmiar ozonu, itp.), czynników wewnętrznych (np. zaburzenia gospodarki hormonalnej, nieprawidłowe odżywanie i niedobory witaminowe) oraz w wyniku upływu czasu. W efekcie skóra staje się bardziej sucha i szorstka, naczynia włosowate skóry rozszerzają się i pękają, pojawiają się zmiany pigmentacyjne (przebarwienia, piegi, plamy) no i niestety zmarszczki.

Zabieg wykonywany przy użyciu lasera diodowego niemieckiej firmy Asclepion MedioStar XT jest kuracją uniwersalną, gdyż jednocześnie usuwa drobne zmarszczki, rozszerzone naczynka, przebarwienia, poszerzone pory, rumień twarzy i inne niedoskonałości skóry. Zaletą tej metody jest fakt, że nie polega ona jedynie na usunięciu objawów starzenia się skóry, ale pozwala również na odwrócenie skutków tego procesu.

FOTOODMŁADZANIE - WSKAZANIA 

Zabieg fotoodmładzania laserowego można wykonać prawie u każdej osoby, która chce poprawić wygląd i kondycję swojej skóry. Szczególnie polecany jest pacjentom, u których występują:

Metoda ta daje również doskonałe rezultaty w leczeniu trądziku oraz blizn i przebarwień potrądzikowych. Fotoodmładzaniu mogą być poddawane wszystkie partie ciała, które wymagają poprawienia kondycji skóry, a zwłaszcza twarz, szyja, dekolt i dłonie. Ilość zabiegów jest uzależniona od rodzaju skóry i problemów, które trzeba rozwiązać. Najczęściej, by efekty były widoczne i trwałe, zaleca się wykonanie 5-ciu zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych. Pierwsze efekty, takie jak rozświetlona cera, zwężone pory, jednolity koloryt, spłycenie zmarszczek, zwiększenie elastyczności i napięcia twarzy, młodszy i zdrowszy wygląd są widoczne już po 2-3 zabiegach.

PRZED ZABIEGIEM 
PO ZABIEGU 
PRZECIWWSKAZANIA 

Każda skóra reaguje na footoodmładzanie laserowe w sposób indywidualny. W niektórych przypadkach, bezpośrednio po zabiegu, mogą wystąpić podrażnienia, rumień, pieczenie, lekki obrzęk i strupki w miejscach przebarwień