Wyobraź sobie nieinwazyjny lifting dopasowany do Twoich potrzeb, bez nadmiaru objętości, z naturalnym efektem, nieograniczającym mimiki …

Obecnie naturalny wygląd i przede wszystkim jakość, gładkiej i jędrnej skóry stanowi podstawę większości strategii stosowanych w medycynie estetycznej. 

Wszyscy marzymy o naturalnym efekcie po zabiegach medycyny estetycznej (przynajmniej w teorii). 

Jednak samo słowo lifting wydawało się być zastrzeżone dla zabiegów chirurgicznych. Oczywiście pełny lifting chirurgiczny z transpozycją tkanek głębokich, czy usuwaniem nadmiaru skóry w danej okolicy może być wykonany tylko w ramach zabiegów chirurgicznych, jednak pojawiły się metody, które bazując na technikach niechirurgicznego liftingu mogą zastąpić lub opóźnić konieczność wykonania części zabiegów inwazyjnych. 

ULTHERAPY - NIECHIRURGICZNY LIFTING TWARZY I CIAŁA

Pierwszym i jak na razie jedynym urządzeniem zatwierdzonym przez FDA, najbardziej znaną na świecie instytucję zatwierdzającą leki, urządzenia czy suplementy -  Amerykańską Agencję do spraw Żywności i Leków (ang. Food and Drug Administration) jest Ultherapy®.

Tylko Ultherapy® jest zatwierdzona przez FDA do nieinwazyjnego liftingu skóry szyi, podbródka i brwi - a także do poprawy linii i zmarszczek na dekolcie! Nic dziwnego, że przeprowadzono ponad dwa miliony zabiegów na całym świecie. Oprócz tego Ultherapy® z powodzeniem jest stosowana w ramach  procedur off-label w innych okolicach ciała, między innymi na brzuchu, czy okolicy nadkolanowej.

Od czasu globalnej premiery Ultherapy® w 2008 roku pierwszy milion wykonanych zabiegów świętowaliśmy w 2017 roku. Obecnie - w 2023 roku to już ponad dwa miliony wykonanych zabiegów na świecie zabiegów! 

Ultherapy opiera się na terapii ultradźwiękowej, aby dotrzeć głębiej niż inne nieinwazyjne metody stymulacji kolagenu i wykorzystuje tradycyjne obrazowanie ultradźwiękowe (znane wszystkim USG również opiera się na tej technologii) dzięki czemu możemy dokładnie zobaczyć warstwy tkanek, które stymulujemy. Daje nam to gwarancję, że energia Ultherapy jest dostarczana tam, gdzie przynosi największe korzyści. Dla pacjentów, którzy nie są jeszcze gotowi na chirurgiczny lifting twarzy Ultherapy® zapewnia sprawdzone rezultaty już po jednym zabiegu. Taka strategia sprawdzi się rownież w przypadku osób młodych, u których chcemy zatrzymać czas!

Zabieg Ultherapy® przeznaczony jest już dla osób ok. 30-go roku życia, które widzą pierwsze oznaki starzenia, jak również dla osób po 50-tym czy 60-tym roku życia, u których podczas wykonywania zabiegu stosuje się inne parametry adekwatne do wieku i stanu skóry. Ultherapy® stosowana jest również w celu „wyszczuplenia” twarzy.

ULTHERAPY -  TECHNOLOGIA 

Ultherapy® wykorzystuje mikroogniskowane ultradźwięki z wizualizacją do nieinwazyjnego leczenia tych samych głębokich tkanek, co nowoczesny lifting twarzy. 

Podobnie jak szkło powiększające skupiające światło słoneczne, energia ultradźwiękowa precyzyjnie celuje w skórę jak i głębiej położone tkanki podskórne. Ciepło jest generowane tylko w dokładnie określonym miejscu; tkanki pośrednie i powierzchnia skóry pozostają nienaruszone! Tkanka docelowa jest podgrzewana do około 65°C, co powoduje natychmiastową denaturację kolagenu i syntezę nowego kolagenu. W ramach reakcji organizmu na gojenie się ran, długotrwała przebudowa kolagenu zapewnia stopniowy, naturalnie wyglądający lifting.

Ultherapy® umożliwia działanie na różnych głębokościach, zgodnie z indywidualnymi potrzebami pacjenta. Mamy do dyspozycji różne transducery (głowice) i tworzymy kontrolowane mikroogniska uszkodzeń termicznych na trzech różnych głębokościach: 1,5 mm, 3 mm czy 4,5 mm. 

Ultherapy® konsekwentnie podgrzewa tkankę do 60-70 ° C, jest to optymalny zakres temperatur stosowany do stymulowania wzrostu nowego kolagenu. System pozwala dokładnie wyemitować ultradźwięki na właściwą głębokość tam, gdzie są potrzebne. Jest to możliwe dzięki kontroli USG i kontroli obrazu warstw skóry na głębokość do 8 mm w trakcie wykonywanywanego zabiegu.  Zabieg przeprowadzany jest poniżej powierzchni skóry, bez naruszenia warstwy naskórka!

Ultherapy® pobudza tzw. fibroblasty (komórki w skórze) do produkcji nowego kolagenu, dzięki czemu zmniejszają się narastające z wiekiem nawisy skórne i zwiotczenia. Zabieg zwiększa napięcie skóry, poprawia owal twarzy, modeluje policzki, linię żuchwy i podbródek. Ponadto ujędrnia szyję oraz likwiduje opadające powieki i kąciki ust, zapewniając wyraźnie młodszy, odświeżony wygląd.

Jeden zabieg jest wystarczający, aby osiągnąć zadowalający efekt – może to być zabieg na jednym lub dwóch poziomach głębokości, w zależności od stanu skóry poddawanego zabiegowi i od celów terapii. Efekty pojawiają się stopniowo w ciągu 3 miesięcy od wykonania zabiegu i mogą się utrzymywać nawet do kilku lat.

ULTHERAPY - ZABIEG

Czas trwania zabiegu wynosi 20 minut - 2 godzin. Przez kilka sekund odczuwany jest niewielki dyskomfort, który można pół godziny wcześniej zneutralizować środkiem przeciwbólowym. Zastosowanie systemu Ulthera nie wymaga rekonwalescencji, pacjent od razu może wrócić do swoich codziennych zajęć. Po zabiegu pojawia się jedynie łagodny rumień utrzymujący się nie dłużej niż 1 - 2 godziny.

Kwalifikacja do zabiegu przeprowadzana jest w czasie konsultacji lekarskiej i w Klinice IkonaCity w Gliwicach ten zabieg jest wykonywany wyłącznie przez lekarzy (urządzenie do Ultherapy® jest zarejestrowane jako sprzęt medyczny).

Przeciwwskazania do zabiegu to:

  • otwarte rany,
  • zmiany chorobowe twarzy,
  • zmiany trądzikowe,
  • stenty metalowe,
  • implanty mechaniczne,
  • wszczepione urządzenia elektroniczne,
  • ciąża,
  • okres karmienia,
  • padaczka.

Implanty stomatologiczne nie stanowią przeciwwskazania do wykonania zabiegu Ultherapy®

ULTHERAPY - NATURALNE EFEKTY 

Efekty po Ultherapy® pojawiają się w ciągu dwóch do trzech miesięcy. Rezultaty mogą ulec poprawie w ciągu kolejnych trzech do sześciu miesięcy i mogą utrzymywać się przez rok lub dłużej. Nie zastąpi to efektów  chirurgicznego liftingu twarzy, ale Ultherapy® jest klinicznie sprawdzoną nieinwazyjną alternatywą dla osób, które nie są gotowe na operację. Ultherapy® działa poprzez naprawę, wzmocnienie i stymulację tkanek od wewnątrz, proces ten zachodzi stopniowo wraz z tworzeniem nowego kolagenu.

Zabieg pozwala odzyskać młodzieńczą jędrność w najbardziej newralgicznych miejscach. Jednym z efektów jest podniesienie górnych powiek, dzięki któremu uzyskuje się otwarte spojrzenie, a cała twarz nabiera świeżego wyglądu. Zabieg można przeprowadzić także w innych miejscach, w których skóra zaczęła tracić sprężystość. Ultherapy® dobrze zadziała na kluczowe obszary wokół twarzy i na szyi, czyli na podbródek, linię żuchwy czy policzki.

Pierwszym krokiem do uzyskania jędrnej skóry jest przeprowadzenie odpowiedniej diagnostyki, a najważniejszym jej elementem jest wizualizacja tkanki podskórnej. W tym celu wykorzystywana jest technologia na bazie obrazowania ultradźwiękowego DeepSEE, która daje możliwość dokładnego zbadania struktury poszczególnych tkanek, nawet na głębokości aż 8 mm, a lekarz może precyzyjnie określić, jak powinien przebiegać zabieg i na jakiej głębokości, aby zagwarantować najlepsze rezultaty.

Zastosowanie ultradźwięków to kolejny etap zabiegu, czyli faza terapeutyczna. Cała terapia jest bezinwazyjna, a ultradźwięki oddziałują tylko na wybranej głębokości, nie naruszając pierwszej warstwy naskórka. Fale dźwiękowe przecinają się w konkretnych miejscach pod skórą i w miejscu ich zetknięcia tworzą się punkty koagulacji termicznej. Ich zadaniem jest pobudzenie naturalnej produkcji kolagenu. Skóra jest stopniowo unoszona i widocznie poprawia się jej wygląd. Ultherapy można przeprowadzić na jednym, dwóch, lub trzech rożnych poziomach. głębokościach. Najgłębiej, bo na 4,5 mm głębokości pod skórą ultradźwięki oddziałują w sposób wektorowy na powięź skórną, gdy potrzebne jest dodatkowe ujędrnienie, stymulacja na głębokości 3 mm pod skórą, a także 1,5 mm wykorzystuje się także bliżej powierzchni naskórka.

Zaraz po skończonym zabiegu można powrócić do codziennych zajęć.  Na obszarze poddanym zabiegowi może pojawić się  delikatny rumień, niewielki obrzęk, wrażliwość skóry, które ustępują po ok. 1-2 dniach.