Gliwice, al. Przyjaźni 7/1
32 750 82 00 / 502 78 78 61

Depilacja laserowa

W dzisiejszych czasach usuwanie zbędnego owłosienia jest już koniecznością. Tradycyjne metody, jak golenie, woskowanie, depilatory chemiczne, czy mechaniczne często powodują podrażnienia, a ich efekty są krótkotrwałe. Depilacja laserowa jest jedyną metodą pozwalającą na trwałe zniszczenie mieszków włosowych, a do tego jest przyjazna i bezpieczna.

Depilacja laserowa jest w chwili obecnej jednym z najczęściej wykonywanych, niechirurgicznych zabiegów estetycznych.

Metoda depilacji laserowej pozwala na eliminację zbędnego owłosienia z dowolnej części ciała, u mężczyzn najczęściej w okolicy pleców, klatki piersiowej, brzucha, ramion czy linii bikini. Szczególnie polecana jest pacjentom z silnym owłosieniem, nie tylko o charakterze dziedzicznym. Najczęściej decydują się na depilację laserową Panowie, którzy okresowo mają stany zapalne mieszków włosowych, a przy tym skłonność do pozostających na skórze śladów w postaci przebarwień i blizn. Sportowcy, szczególnie młodzi pływacy to duża grupa mężczyzn decydujących się na zabieg, oczywiście inne sporty, nawet amatorskie, w tym kulturystyka czy jazda na rowerze w wielu przypadkach też mogą być wskazaniem.

Na rynku dostępnych jest co najmniej kilka systemów do depilacji, opartych na różnej technologii, a ich skuteczność znacząco się różni.

W Klinice IkonaCity w Gliwicach pracujemy na laserze diodowym Mediostar NEXT niemieckiej firmy Asclepion. W przypadku wyboru tego lasera kierowaliśmy się skutecznością, bezpieczeństwem, komfortem dla pacjenta oraz stosunkowo małą liczbą zabiegów zalecaną do osiągnięcia zadowalającego efektu. Dysponujemy jednym z najsilniejszych obecnie dostępnych na rynku modelem lasera diodowego o mocy 500 W gęstości energii do 100 J oraz długości impulsu do 500 ms – co pozwala na bezpieczną depilację nie tylko u osób z jasną, ale i z ciemną karnacją.

MEDIOSTAR NEXT usuwa niechciane włosy na stałe, prawie bezboleśnie, bezinwazyjnie, nie uszkadza skóry, posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez U.S. FDA, respektowany na całym świecie. 

NA CZYM POLEGA DEPILACJA LASEROWA? 

Depilacja laserowa wykorzystuje efekt termiczny jaki tworzy się wówczas, gdy wiązka światła o określonej długości fali pochłaniana jest przez odpowiedni barwnik – chromofor. Efekt ten można porównać do nagrzewania się czarnych przedmiotów na słońcu. Powstała w ten sposób energia cieplna może w wybiórczy sposób niszczyć mieszki włosowe, zawierające docelowy chromofor. Opisywane zjawisko nosi nazwę fototermolizy. 

Dla uzyskania znaczącego efektu konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu depilacji laserowej w 4-6 tygodniowych odstępach czasu, tak by w trakcie kolejnych sesji zniszczyć te włosy, które początkowo znajdowały się w fazie regresji lub spoczynku. Sam zabieg w zależności od obszaru skóry, z którego mają być usunięte włosy trwa od kilkunastu minut do 2-3 godzin i w większości przypadków nie wymaga znieczulenia.

Najczęściej wymieniane zalety depilacji laserowej to: trwałość rezultatów, u niektórych osób odrastanie włosów znacznie rzadszych, jaśniejszych i cieńszych niż pierwotne. 

DEPILACJA LASEROWA - KOSZTY SERII ZABIEGÓW 

Koszt zabiegu uzależniony jest od obszaru z jakiego mają być usunięte włosy. Średnio można przyjąć, że cena jednej sesji depilacji będzie wynosić od 800,- ,-PLN za zabieg dla depilacji okolicy pleców do 2000 ,- PLN za zabieg w przypadku depilacji jeszcze większych obszarów ciała. Dokładną cenę najłatwiej uzyskać na konsultacji poprzedzającej zabieg.

Laser usuwa jedynie włosy znajdujące się w czasie wykonywania zabiegu w fazie aktywnego wzrostu, stąd też konieczność wykonania serii 8-10 zabiegów w 4-8 tygodniowych odstępach.

UWAGI PRAKTYCZNE 

Wyniki depilacji laserowej zależą od indywidualnych cech pacjenta i nie ma żadnej możliwości ich przewidzenia. U większości osób powoduje ona trwałe zmniejszenie gęstości włosów. Uzyskanie takiego efektu jest najbardziej prawdopodobne u osób z bardzo ciemnymi włosami i jasną skórą. Większość osób dobrze znosi zabieg, jednak działanie lasera na skórę zawsze powoduje pewien dyskomfort, stąd też w niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie kremu znieczulającego.

PO ZABIEGU 
PRZECIWWSKAZANIA 
PROGRAMY SPECJALNE - DEPILACJA LASEROWA 

Program obejmuje 12 zabiegów depilacji laserowej  dla mężczyzn, cena w programie za 10 zabiegów. Koszt programu specjalnego opłacany jest w całości przy pierwszym zabiegu. W przypadku programu dla mężczyzn, możliwe jest opłacenie w dwóch częściach, pierwsza część przed cyklem zabiegowym - połowa kwoty, druga część po 6 zabiegu.