Na poziomie komórkowym możemy to opisać w prosty sposób. Pomiędzy punktami znajduje się znaczna ilość zdrowej, nienaświetlonej tkanki i to właśnie jest kluczem do sukcesu tej metody. Tkanka niepoddana naświetleniu umożliwia uruchomienie naturalnych procesów odtwórczych i regeneracyjnych, które swoim zasięgiem obejmują większy obszar niż średnica pojedynczej kolumny, w której doszło do koagulacji czy ablacji. Na poziomie efektu makro, który zauważamy jako poprawa na skórze, uzyskujemy między innymi ujędrnienie i napięcie skóry poprzez odbudowę oraz obkurczanie włókien kolagenowych.
Zabiegi nieablazyjne wykonywane w oparciu o lasery, których wiązka pod względem długości fali wykazuje zdolność penetrowania tkanek ludzkich. Dzięki ogniskowaniu wiązki lasera na poziomie naskórka uzyskujemy strefę koagulacji o przekroju rzędu 0,05-0,2 mm i głębości zależnej od użytej energii impulsu na 0,5-2,5 mm. Strefę taką nazywamy Micro Thermal Zone. Do grupy tej należy m. in. laser erbowo-szklany Er:YAG.
Zabiegi ablacyjne wykonywane laserami, których wiązka pod względem długości fali nie wykazuje zdolności penetrowania tkanek ludzkich. W tym przypadku cała energia wiązki służy do waporyzacji i ablacji tkanek (odparowanie), w wyniku czego dochodzi do powstania strefy MAZ [z ang. Micro Ablation Zone] w postaci mikrokanału, lub do powierzchniowej ablacji naskórka. Ten rodzaj metody frakcyjnej jest najbardziej agresywny i wymaga kilku tygodniowego okresu rekonwalescencji w oczekiwaniu na zanik śladów pozabiegowych.
Laser erbowo-yagowy, Er: YAG, jest złotym standardem w dermatologii, w odniesieniu do bardzo precyzyjnej ablacji. Pozwala na bezpieczne i delikatne usuwanie różnego rodzaju zmian łagodnych naskórka i skóry właściwej. Zapewnia on skuteczne leczenie zmarszczek i blizn, takich jak te spowodowane przez trądzik, bez uszkodzenia cieplnego na skórze. Jest to zasługą wysokiej absorpcji w wodzie przy tej długości fali i wysoce skutecznej technologii ablacyjnej i frakcyjnej.
"Er: YAG: złoty standard w zabiegach dermatologicznych"
Laser Er:YAG emituje światło o długości fali 2940 nm, które głęboko i precyzyjnie penetruje komórki tkanki podskórnej i skóry właściwej, absorbując zawartą w nich wodę. W sposób kontrolowany wytwarza fragmentaryczne mikrouszkodzenia, których powstanie stymuluje naturalne procesy tkanek, dzięki czemu skóra szybciej się regeneruje.Działanie lasera umożliwia wymianę pewnej puli starych lub uszkodzonych procesem chorobowym komórek skóry na zupełnie nowe i zdrowe komórki.
Asclepion Laser Technologies jest niemiecką firmą z siedzibą w Jenie, która już od 1977 roku jest liderem na rynku laserów medycznych. Na pozycję lidera wpływa fakt, że wykorzystuje w swoich modelach jedne z najlepszych na świecie instrumentow optycznych z Zeiss Optics, która od 1846r rozwija swoje technologie, obecnie w oparciu o "najnowsze technologie High -Tech", wykorzystywane w medycynie, astronomii i badaniach technologicznych. W 1984 roku został wprowadzony do okulistyki pierwszy laser argonowy, a kilka lat później MCL 29 - pierwszy erbium laser do zatosowań w dermatologii i medycynie estetycznej. Wielopoziomowe systemy zabezpieczeń w tych laserach medycznych czynią je jednymi z najbezpieczniejszych i najbardziej niezawodnych na świecie, obecnie dostępne w ponad 70 krajach świata.
MCL31 Dermablate niemieckiej firmy Asclepion to najlepiej sprzedający się laser Er:YAG na świecie!
Więcej informacji na stronie: http://www.asclepion.com
Ablacja skóry z wykorzystaniem MCL31 Dermablate Er:YAG jest wysoce precyzyjna, może być mierzona w mikrometrach. Można doprowadzić do pełnej ablacji lub frakcjonowania. Pozwala to na bezpieczne i delikatne usunięcie różnorodnych zmian skórnych na poziomie naskórka i skóry właściwej. Pozwala zarówno na ablację jak i na resurfacing skóry.
Długość fali 2940 nm lasera Er:YAG odpowiada maksymalnej absorpcji wody, która jest głównym składnikiem skóry. Energia jest więc całkowicie wykorzystana do szybkiego odparowania wody w tkance, co prowadzi do prawie natychmiastowej ablacji tkanki. Po zastosowaniu MCL31 Dermablate osiągamy krótszy czas rekonwalescencji w porównaniu z laserem CO2 (czas do ponownej odbudowy nabłonka, rumień, obrzęk). Dzięki znacznie ograniczonemu efektowi termicznemu lasera Er:YAG, zabieg jest mniej bolesny niż laserem CO2. Pacjenci nie wymagają znieczulenia w leczeniu małych zmian. Efekty uboczne i ryzyko jest znacznie ograniczone. Bezpieczeństwo zabiegu sprawia, że laser Er:YAG jest odpowiednim wyborem przy leczeniu delikatnych obszarów, takich jak okolice oczodołów czy nawet szyi, klatki piersiowej i rąk.
Zintegrowany system ewakuacji dymu z systemem potrójnej filtracji Opatentowana konstrukcja rękojeści gwarantuje skuteczną i równoczesną ewakuację cząsteczek powstałych w wyniku ablacji, w tym samym czasie, w którym następuje emisja światła laserowego. Kolejną innowacją Asclepiona jest łatwość, z jaką użytkownicy mogą zmieniać wielkość plamki lasera (od 1 do 6 mm). Następuje to poprzez obrót pierścienia na rękojeści. Urządzenie automatycznie rozpoznaje zmianę, a laser jest natychmiast gotowy do użycia, zapewniając wysoki poziom obsługi.
MCL31 Dermablate jest pierwszym laserem Er:YAG, który umożliwia zmianę długości impulsu. Dzięki tej funkcji można pracować zarówno z bardzo krótkimi impulsami, które gwarantują bardzo precyzyjną „zimną ablację”, a przy dłuższych impulsach „gorącą ablację” (do 1000 µs) dla uzyskania efektu termicznego na tkance. „Zimna ablacja” jest szczególnie zalecana do leczenia wyłącznie ablacyjnego (na przykład w celu odparowania zmian skórnych i naskórka), podczas gdy „gorąca ablacja” jest rekomendowana przy odmładzaniu, ponieważ skutecznie stymuluje neokolagenezę. Oba tryby mogą być łączone, na przykład, we frakcyjnym odmłodzeniu, gdzie termiczne oddziaływanie na kolagen może być łączone z ablacyjnym działaniem na głębokie zmarszczki, oraz w usuwaniu uszkodzeń znajdujących się na skórze - tryb koaguacji.
„Tryb koagulacji” utrzymuje powierzchnię zabiegową czystą i przejrzystą
Dzięki trybowi termicznemu, laser MCL31 Dermablate oferuje możliwość ograniczenia krwawienia podczas zabiegów ablacji jednym, prostym gestem. Dzięki tej funkcji możliwa jest zmiana trybu na ekranie roboczym z ablacji na efekt termiczny, aby w jednej chwili spowodować koagulację. Umożliwia to lekarzowi ograniczenie krwawienia, które może wystąpić podczas pracy w głębszych warstwach skóry (na przykład w czasie usuwania zmian skórnych). W ten sposób obszar zabiegowy pozostaje czysty i widoczny podczas całego zabiegu, co pozwala operatorowi działać szybko, pewnie i skutecznie.