RADIESSE możemy traktować zarówno jako zabieg wypełniający, m.in. do korekcji bruzd nosowo-wargowych i poprawienia owalu twarzy, ale też jako zabieg profilaktyczny. Wykorzystując jego stymulujące działanie na produkcję kolagenu, uzyskujemy całkowicie naturalny efekt idealnie zagęszczonej skóry.

Jego działanie wykorzystujemy do biorewitalizacji skóry twarzy lub dłoni. Efekty korekcji zmarszczek widzimy już podczas zabiegu, a efekt zagęszczenia widoczny jest po upływie kolejnych tygodni. W celu optymalnego działania konieczne jest 2 zabiegów w odstępie 3 miesięcy. Zabieg obejmuje zagęszczenie skóry okolicy policzków, skroni, bruzd nosowo-wargowych, owalu twarzy lub rewitalizacji skóry dłoni, wykorzystując 1,5 ml Radiesse w czasie jednej sesji zabiegowej. 

RADIESSE - HYDROKSYAPATYT WAPNIA

Unikalny skład Radiesse® zapewnia natychmiastową poprawę wyglądu, charakterystyczną również dla innych wypełniaczy, a dodatkowo daje długotrwałe efekty. Dzieje się tak dlatego, że Radiesse® składa się z maleńkich, gładkich cząsteczek hydroksyapatytu wapnia (CaHA). Cząsteczki te tworzą rodzaj rusztowania, na którym rozwijają się cząsteczki kolagenu, tworzone przez ludzki organizm, a to z kolei zapewnia pożądane długotrwałe efekty. Te unikalne zalety preparatu sprawiają, że Radiesse® jest idealnym wyborem dla modelowania i rzeźbienia konturu twarzy. Preparat jest biokompatybilny, nietoksyczny, nie wywołuje alergii.

Radiesse® składa się z hydroksyfosforanu wapnia (hydroksyapatytu – CaHA) tworzącego zawiesinę w sodzie karboksymetylo celulozy. CaHA jest materiałem budulcowym, który wchodzi również w skład ludzkich kości i już od 25 lat jest stosowany przy wszczepianiu implantów dentystycznych i ortopedycznych. Podczas tak długiego (wieloletniego już) okresu stosowania tego preparatu, nie odnotowano żadnych skutków ubocznych. Radiesse® nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego, dlatego nie wywołuje reakcji alergicznych. W związku z powyższym nie ma potrzeby robienia testów uczuleniowych bezpośrednio przed zabiegiem.

RADIESSE - ZABIEG

Radiesse może być wykorzystany do modelowania m.in. linii żuchwy, bruzd nosowo-wargowych czy zmarszczek tzw. „marionetkowych” (biegnących od nosa, koło kącików ust, aż do podbródka). Wypełniaczem Radiesse można także w bezpieczny i trwały sposób powiększyć kości policzkowe, podbródek oraz wykonać niechirurgiczną plastykę nosa. Radiesse® jest szeroko stosowanym wypełniaczem w medycynie estetycznej. Uzyskał on aprobatę amerykańskiego stowarzyszenia FDA (Food and Drug Administration) oraz jest uważany za bezpieczny środek do niwelowania zmarszczek na twarzy. Ponadto zalicza się go do wypełniaczy utrzymujących się od roku do nawet dwóch lat w skórze pacjenta!

RADIESSE - WSKAZANIA

Zabieg z wykorzystaniem hydroksyapatytu wapnia przeznaczony jest dla osób każdej płci, które ukończyły 18. rok życia. Określenia dotyczące wieku związane są z prawnym ograniczeniem wykonywania wszelkich zabiegów medycyny estetycznej, a osobom młodszym powinien towarzyszyć opiekun prawny. Pomijając kwestie wieku, zabieg Radiesse przeznaczony jest dla osób z widocznymi już oznakami utraty gęstości skóry. Nie mówimy tu tylko o wyraźnym zwiotczeniu, ale także o młodszej, jeszcze jędrnej skórze, z widocznymi ubytkami tkanki, np. po gwałtownym schudnięciu. Ze względu na swój charakter Radiesse bardzo dobrze unosi skórę, nie nadając jej nadmiernej objętości, co doceniają kobiety o okrągłych lub owalnych twarzach, u których nadmiar objętości kojarzy się po prostu z pogrubieniem kształtu twarzy.

Lekarze doceniają hydroksyapatyt wapnia nie tylko ze względu na działanie typowo korygujące zmarszczki, ale przede wszystkim za jego niezwykłą zdolność do stymulacji produkcji kolagenu w skórze i długie utrzymywanie się w tkankach. Z tego powodu zalecany jest szczególnie dla kobiet w okresie menopauzalnym, a u osób często korzystających ze słońca lub palaczy jest nieoceniony jako substancja biorewitalizująca. Ogólnie możemy określić Radiesse jako uniwersalny zabieg dla osób aktywnych zawodowo, korzystających z uroków słońca, sauny, zabiegów laserowych i oczywiście także tych mniej “grzecznych” pacjentów, palących papierosy, czyli wszędzie tam gdzie kwas hialuronowy jest szybciej wchłaniany przez skórę. Na uwagę zasługuje również możliwość szybkiego i komfortowego zabiegu korekcji kształtu nosa, dla wszystkich którzy z chirurgią chcą jeszcze poczekać.

Prewencja jest zawsze mile widziana w dermatologii estetycznej. Zabieg Radiesse z powodzeniem można wykonywać raz na rok lub 2 lata, z uwzględnieniem efektu korekcyjnego, głównie bruzd nosowo wargowych czy okolicy policzków, i wykonaniem w czasie jednej sesji zabiegowej serii nakłuć rewitalizujących okolicy owalu twarzy. Na pytanie o kuracje prewencyjne odpowiadamy zdecydowanie i zawsze “tak” mając nadzieję, że będzie to dobry początek na wdrożenie całego planu medycyny anti-aging, obejmującego również wzrost aktywności sportowej, zmianę stylu życia, wprowadzenie kolejnych zmian w diecie. Szybciej z prewencja wchodzimy u osób palących, korzystający często z sauny i solarium, u pracoholików i kobiet rodzinnie obciążonych wiotką skórą.

RADIESSE - CZAS NA DŁONIE!

RADIESSE - ZABIEG

W każdym zabiegu z zakresu medycyny estetycznej wykonywanym z użyciem igły ryzyko jest podobne. Zasinienia zdążają się stosunkowo często. Znacznie rzadziej dochodzi po powstania krwiaków, a to obserwujemy wyłącznie u osób stosujących antykoagulanty, stąd lekarze zalecają ograniczenie stosowania takich leków przed wszystkimi zabiegami, czy to Radiesse, czy toksyny botulinowej, czy kwasu hialuronowego. Zasinienia zmniejszają się w okresie 5-7 dni od zabiegu. Hyadroksyapatyt jest zabiegiem, który musi być wykonywany przez doświadczoną osobę, ale lekki obrzęk pojawiający się godzinę po zabiegu dla większości osób jest niezauważalny, a utrzymuje się przez 2-3 dni.

RADIESSE - PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniem do zabiegu są wszystkie stany zapalne i ropne w obszarze poddawanym zabiegowi, opryszczka w stanie aktywnym, ogólny zły stan zdrowia związany z grypą, czy zwykłym przeziębieniem. Uczulenia na składniki preparatu się nie zdarzają, hydroksyapatyt wapnia jest naturalnie występująca substancją w naszym ciele, budującą nasze kości czy zęby, jednak silne zmiany alergiczne w fazie aktywnej wykluczają pacjentów z możliwości wykonania zabiegu.

RADIESSE - TECHNIKI ŁĄCZONE

Pacjenci przyzwyczajeni do kwasu hialuronowego wiedzą, że laser po zabiegu bywał ograniczeniem. Radiesse może być stosowany w technice zabiegów łączonych razem z toksyna botulinową. Kolejne zabiegi mogą być wykonywane po upływie 7 dni od wykonania Radiesse. Co bardzo ważne, hydroksyapatyt wapnia jest preparatem termostabilnym, nie zaszkodzi mu wysoka temperatura, korzystanie z sauny czy solarium, ale najważniejsze, że na jego działanie nie wpływają zabiegi laserowe typu fotoodmładzanie czy peelingi medyczne. Kolejny zabieg Radiesse może być wykonany po okresie 3 mies., jeśli zachodzi taka potrzeba, lub w dowolnym innym terminie. Warto pamiętać, że hydroksyapatyt może być łaczony juz po 2 tygodniach od zabiegu z mezoterapią kwasem hialuronowym czy koktailami. Nie możemy łączyć jednak tego zabiegu z kwasem polimlekowym, dosyć powszechnie stosowanym w ostatnich latach.