Urządzenie medyczne PLEXR™ jest jedynym urządzeniem w Polsce, działającym na zasadzie generowania mikrowiązki plazmy, które nie powoduje przepływu prądu przez ciało pacjenta. Kluczowe dla wywołania plazmy jest działanie specyficznymi częstotliwościami prądu, które są opatentowane przez firmę GMV.

PLEXR™ powstał na Uniwersytecie Medycznym w Rzymie, a efekty 6 lat prac badawczych możemy wykorzystywać w pracy w naszej Klinice. Urządzenie PLEXR™ znajduje zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej, ale także w okulistyce (możliwość pracy na gałce ocznej), stomatologii oraz ginekologii.
W 2016 roku produkt otrzymał nagrodę PERŁA DERMATOLOGII ESTETYCZNEJ dla najlepszego urządzenia na rynku.

Więcej informacji na stronie: http://revisage.pl/plexr
 

„Naturalne procesy starzenia powodują, że poprzez opadające powieki tracimy młodzieńczy wyraz twarzy. Z nadmiarem skóry na górnej powiece, nachodzącym na oczy, często zmagają się już młode osoby.”

PLEXR - Zastosowanie

Plexr jest znakomitą alternatywą dla tradycyjnych metod chirurgicznych, nie tylko ze względu na znakomite efekty estetyczne, ale również komfort pacjenta podczas zabiegu i krótki proces gojenia. Plexr daje optymalne efekty kliniczne, procedura jest prosta, bezpieczna dla pacjentów i nie pozostawia śladów interwencji chirurgicznych.
W przeciwieństwie do innych technik Plexr nie wywołuje stanu zapalnego otaczających tkanek, ponieważ jego działanie ogranicza się do granicy warstwy podstawnej skóry. Dzięki temu zabieg nie wyłącza pacjentów z codziennych aktywności.

PLEXR - Działanie

PLEXR jest generatorem plazmy, który wytwarza jej kontrolowaną i celowaną mikrowiązkę poprzez jonizację gazów zawartych w powietrzu. Plazma tworzy się między końcówką urządzenia i skórą pacjenta. Powstaje niewielki łuk elektryczny, który w kontrolowany sposób zdolny jest do sublimacji naskórka i obkurczania skóry w miejscu jego działania, co skutkuje uniesieniem powiek i efektem „otwarcia oka”.

Plexr - Wskazania
  • lifting okolicy oka  - nieinwazyjna bleferoplastyka,
  • lifting dolnej części twarzy,
  • leczenie utrwalonych głębokich zmarszczek w okolicy oka i okolicy ust tzw. zmarszczki palacza,
  • usuwanie plam soczewicowatych i opornych przebarwień,
  • usuwanie zmian skórnych, takich jak: brodawki płaskie, brodawki łojotokowe, włókniaki, rogowacenie słoneczne, kurzajki oraz leczenie blizn i rozstępów.
Plexr - Zabieg

Zabieg polega na wykonywaniu niewielkich punktów sublimacji na powierzchni skóry, każdy w odległości ok 0,5 mm jeden od drugiego, pozwalając zachować perfekcyjną plastyczność w ruchu powieki, aż do zakończenia procedury. Zabieg odbywa się bez uszkadzania warstwy podstawnej skóry właściwej, bez krwawienia i, co najważniejsze, bez powodowania uszkodzenia i nekrozy otaczających tkanek. Sama procedura zabiegowa trwa około 20 minut, a punktowe „strupki” o średnicy ok. 0,5 mm utrzymują się od 4 do 7 dni. W leczeniu opadających powiek wskazane jest wykonanie od 1 do 3 zabiegów, w odstępach 40 dni, w zależności od stopnia zaawansowania problemu. Efekt terapeutyczny utrzymuje się od 2-4 lat.