Gliwice, al. Przyjaźni 7/1
32 750 82 00 / 502 78 78 61

Lifting laserowy

Laser Er:YAG emituje światło o długości fali 2940 nm, które głęboko i precyzyjnie penetruje komórki tkanki podskórnej i skóry właściwej, absorbując zawartą w nich wodę. W sposób kontrolowany wytwarza fragmentaryczne mikrouszkodzenia, których powstanie stymuluje naturalne procesy tkanek, dzięki czemu skóra szybciej się regeneruje.

Działanie lasera umożliwia wymianę pewnej puli starych lub uszkodzonych procesem chorobowym komórek skóry na zupełnie nowe i zdrowe komórki.

Dla kogo laser frakcyjny?

Cele

Laser frakcyjny jest jednym z najnowszych urządzeń wykorzystywanych w dermatologii estetycznej i ma niezwykle szerokie zastosowanie. Pozwala m.in. odmłodzić i napiąć skórę, zniwelować zmarszczki, wygładzić bruzdy, skorygować blizny, zwęzić pory, czy też wyrównać koloryt skóry. Umożliwia osiągnięcie rezultatów, które do niedawna zapewniała wyłącznie ingerencja chirurgii plastycznej. 

Wskazania do zabiegu
Przeciwwskazania
 Możliwe powikłania

Co powinien pacjent przygotowac dla siebie przed zabiegiem laserem frakcyjnym:

Podczas  przygotowania do zabiegu należy pamiętać o unikaniu ekspozycji na promieniowanie UV przez 3 – 4  tygodnie przed zabiegiem.

Procedura zabiegu

Zabiegi wykonujemy tylko u pacjentów z fototypem skóry I-III

 Znieczulenie pacjenta

 Wybór znieczulenia pacjenta jest decyzją lekarza po przeprowadzeniu wywiadu. Najczęściej stosuje się znieczulenie miejscowe produktami aplikowany mi na skórę. Należy powiadomić lekarza o możliwych uczulenia na środki znieczulające.

Zabieg wykonany na całej twarzy pozwala na uzyskanie jednolitego koloru i faktury skóry.

INSTRUKCJE POZABIEGOWE

 Dzien zabiegu: 

 Dzien pierwszy po zabiegu: 

Dzien drugi: 

Dzien trzeci: 

 Dzien 4-7: 

 Po 7 dniach:

Pełny rezultat zabiegu widoczny jest po ok. 2-3 miesiącach. W celu uzyskania najlepszych efektów należy przeprowadzić serię 3-5 zabiegów w 4-8 tygodniowych odstępach. Przebudowa kolagenu powodująca dalsze wygładzanie i ujędrnianie skóry będzie trwała jeszcze przez 6-12 miesięcy po zabiegu.

Proces gojenia będzie zróżnicowany w zależności od skłonności indywidualnych  i ustawienia aparatu! Należy pamiętać o tym iż proces gojenia może wydłużać się osób palących papierosy.

W przypadku tego zabiegu niezwykle istotna jest kwestia bezpieczeństwa, dlatego w naszym gabinecie używamy lasera MCL 30 Dermablade niemieckiej firmy Asclepion Laser Technologies, który uzyskał deklarację zgodności CE w zakresie bezpieczeństwa użytkowania, ochrony zdrowia i ochrony środowiska.

Zobacz cennik