Gliwice, al. Przyjaźni 7/1
32 750 82 00 / 502 78 78 61

LED

Terapia światłem LED jest fotodynamiczną kuracją o szerokim zastosowaniu, która wykorzystuje diody elektroluminescencyjne. Urządzenie emituje energię świetlną w postaci światła o różnych kolorach i określonej długości fali. Mechanizm działania jest niezbyt skomplikowany i zupełnie nieinwazyjny, jednak na tyle przemyślany, aby jego dobroczynność była widoczna już po pierwszym zabiegu.

Terapia przede wszystkim oddziaływuje na komórki skóry, które mają zdolność przekształcania energii świetlnej w ATP  - swoistą energię komórkową niezbędną do jej procesów życiowych. Dzięki temu stymuluje regenerację tkanek i przeciwdziała efektom starzenia się skóry, a odpowiednie zabarwienie światła znajduje konkretne zastosowanie.

ŚWIATŁO CZERWONE

Redukuje zaczerwienienia oraz stany zapalne. Przenika w głąb skóry na ok 8-10 mm tym samym pobudzając fibroblasty do intensywniejszej pracy, co w efekcie powoduje działanie przeciwstarzeniowe. Światło czerwone poprawia również krążenie i wspomaga likwidację worków i cieni pod oczami.

ŚWIATŁO NIEBIESKIE

Swoje zastosowanie znajduje w leczeniu trądziku pospolitego oraz trądziku różowatego, ma działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Wnika w skórę na głębokość ok.1-2mm. Dodatkowo zwęża pory i poprawia napięcie skóry. Jest bardzo dobrze tolerowane przez cerę wrażliwą.

ŚWIATŁO ŻÓŁTE

Idealny dla skóry zwiotczałej i suchej. Pobudza syntezę kolagenu i elastyny. Oprócz działania relaksacyjnego łączy w sobie efekty poprzednich kolorów, zwiększa dotlenienie poprzez lepszą cyrkulację krwi.

LED - KORZYŚCI TERAPII 

Rezultaty zabiegów zależą od ogólnego stanu zdrowia pacjenta tj. wiek, fototyp itp., oraz czynniki związane ze stanem tkanek. Dodatkowo fototerapia LED stosowana w kosmetyce nie jest zabiegiem ablacyjnym oraz nie powoduje uszkodzeń termicznych tkanek. Światło LED działa w sposób naturalny, fizjologiczny dlatego najlepsze efekty lecznicze widoczne są po wykonaniu serii około 4 do 12 zabiegów z częstotliwością co 5-7 dni . Można korzystać z nich o każdej porze roku, gdyż stymulacja światłem LED jest bezpieczna i skuteczna u osób o różnych typach skóry. Zabieg jest krótki (max. 30 min) i bezbolesny a po zabiegu pacjent od razu wraca do aktywnego trybu życia.

Zobacz cennik