GLIWICE, AL. PRZYJAŹNI 7/1
32 750 82 00 / 502 78 78 61

Linerase

Nowa generacja  AteloKOLAGENU  - Biomateriał do rekonstrukcji i odbudowy tkanek.

Na rynku polskiej medycyny estetycznej w czerwcu 2015 roku pojawiła się  III generacja atelokolagenu LINERASE, dzięki któremu dermatologia estetyczna otworzyła nowe możliwości w rekonstrukcji i odbudowie tkanek. Jest to procedura medyczna wykonywana wyłącznie przez lekarzy. Terapia regeneruje i odbudowuje skórę, a tym samym przywraca jej utraconą sprężystość i naturalny blask.

Nowej generacji atelo KOLAGEN LINERASE to przełomowa terapia w gabinetach medycyny przeciwstarzeniowej w aspekcie odmładzania oraz regeneracji skóry. Jest to obecnie jedyny wyróżniony prestiżową nagrodą Perły Dermatologii Estetycznej ateloKOLAGEN typu I w formie iniekcji, przeznaczony do najdelikatniejszych okolic twarzy i całego ciała. Terapia została nagrodzona przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Preparat LINERASE tworzy optymalne warunki do odbudowy skóry właściwej i zawartych w niej włókien kolagenowych. Dzięki swojej bioaktywności intensywnie i wysoce skutecznie stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych przyczyniając się do poprawy gęstości, sprężystości i ogólnej kondycji skóry, a tym samym młodszego wyglądu.

LINERASE to  włoski kolagen przeznaczony do regeneracji i odbudowy tkanek. Preparat ten pobudza fibroblasty do wytwarzania włókien, endogennego kolagenu, jako nowego wypełnienia tkanek. Nie wywołuje skutków ubocznych ani reakcji alergicznych. Procedura zabiegu jest właściwie bezbolesna. Jest to jedyny dostępny na rynku kolagen typu I.

KOLAGEN stanowi łówne białko tkanki łącznej występujące w większości narządów wszystkich organizmów żywych. Należy do grupy białek prostych o nazwie skleroproteiny. Posiada typową budowę włóknistą, dzięki której pełni funkcję podporową.W formie krystalicznej znajdziemy go w rogówce oka. Występuje również w narządach wewnętrznych: wątrobie, nerkach, sercu, płucach. Stanowi około 30% wszystkich białek w organizmie człowieka. Odpowiedzialny jest za adhezję i regenerację komórek oraz za sprężystość i jędrność skóry. Kolagen jest uznawany za optymalny biomateriał do rekonstrukcji i odbudowy tkanek. Skóra właściwa zawiera: 70 – 85 % KOLAGENU (80 % typ I, 20 % typ III), 2 % Elastyny oraz 0,03 – 0,09%HA

Zdrową, młodą i jędrną skórę zawdzięczamy głównemu jej budulcowi, którym jest kolagen. Niestety z wiekiem jego produkcja spada, włókna stają się coraz słabsze, a nasza skóra mniej elastyczna. W procesie starzenia się, oprócz spadku elastyczności związanej ze zmniejszeniem ilości włókien kolagenu oraz elastyny, dodatkowo zmniejsza się ilość podskórnej tkanki tłuszczowej, a mięśnie twarzy stają się słabsze. Skutkiem tego jest pojawienie się zmarszczek grawitacyjnych oraz zauważalne zmiany w owalu twarzy. Możemy jednak temu przeciwdziałać, a najlepszym sposobem w walce z utratą kolagenu jest uzupełnianie jego niedoborów oraz niwelowanie efektów jego ubytku

Po ok 25. roku życia człowieka rozpoczyna się nieodwracalny i nieuchronny proces stopniowego zanikania kolagenu, polegający na zmniejszaniu jego produkcji, a zwiększaniu degradacji. W ten sposób zostaje zachwiana równowaga kolagenowa w organizmie człowieka, gdyż więcej kolagenu ulega zniszczeniu, niż organizm jest w stanie odbudować. Pierwszym objawem tego procesu są widoczne na skórze zmarszczki, które powstają w wyniku zapadania się wierzchniej warstwy skóry jako efekt ubytku matrycy kolagenowej. Medycyna przeciwstarzeniowa oferuje obecnie szereg bezpiecznych zabiegów, które skutecznie oddziaływują na wiotką, mało elastyczną skórę i efektywnie wpływają na spłycenie, a nawet całkowitą redukcję zmarszczek. 

Terapia atelokolagenem LINERASE jest to przełomowy zabieg w gabinetach medycyny estetycznej w aspekcie ujędrniania, zwiększania gęstości i elastyczności oraz regeneracji i odbudowy skóry.

LINERASE jest wyrobem medycznym klasy III. Stanowi nową generację heterologicznego kolagenu typu I, w postaci liofilizowanego, wysoce oczyszczonego bez użycia enzymów proteolitycznych proszku. To w chwili obecnej jedyny dostępny na rynku bioaktywny, nieusieciowany atelokolagen typu I w formie śródskórnej iniekcji, przeznaczony do regeneracji i odbudowy najdelikatniejszych okolic twarzy i całego ciała. Biomateriał LINERASE charakteryzuje się dwukierunkowym działaniem tzw. podwójnym mechanizmem: z jednej strony stymuluje on obecne w skórze fibroblasty do produkcji włókien endogennego kolagenu, z drugiej zaś strony pobudza proliferację nowych fibroblastów, które również będą syntetyzowały nowe, młode włókna kolagenowe. W ten sposób Linerase tworzy optymalne warunki do odbudowy i regeneracji skóry.

Wysoki profil bezpieczeństwa i delikatność produktu LINERASE pozwala na jego zastosowanie w każdej, nawet najdelikatniejszej okolicy twarzy, jak i całego ciała. Szczególnie zalecany jest do stosowania w okolicy oczu, ust, dekolcie, szyi, brzucha, powierzchni rąk.

LINERASE -PROCEDURA ZABIEGU

Preparat LINERASE charakteryzuje się wyjątkową łatwością iniekcji, gdyż posiada formę płynną, a nie żelową. Tuż przed wykonaniem zabiegu lekarz powinien przygotować zawiesinę, którą należy zużyć podczas jednej sesji zabiegowej. LINERASE jest bardzo wydajny gdyż jedna ampułka pozwala wykonać zabieg na czterech okolicach ciała: twarzy, szyi, dekolcie oraz powierzchni grzbietowej dłoni. Co ważne, zabieg powinien być wykonany przez lekarza, który posiada umiejętność stosowania odpowiednich technik aplikacji. Po jego wykonaniu, ważne jest, aby zrobić delikatny masaż miejsca poddanego zabiegowi. 

LINERASE - TERAPIA KOMPLEKSOWA

Nowe produkty LINERASE powstały, aby zadbać o pacjenta kompleksowo zapewniając wyższą skuteczność zabiegu oraz skrócenie czasu rekonwalescencji. Terapia LINERASE wzbogacona została „dwoma” dodatkowymi - etapami.Linerase Peel Off I ETAP zabiegu Linerase - maska na bazie retinolu modulującego wytwarzanie keratynocytów, antyoksydacyjnego działania witaminy C, uwalniających czynniki wzrostu polipeptydów, zwiększających biodostępność substancji czynnych kwasu glikolowego i cytrynowego, rezorcyny działającej keratolitycznie, jak również kolagenu oraz kwasu hialuronowego. Dzięki tak bogatej kompozycji składników Peel Off pozwala na oczyszczenie skóry i usunięcie zrogowaciałego naskórka, zmiękcza, nawilża i nieprawdopodobnie wygładza skórę zwiększając biodostępność substancji aktywnych oraz penetrację i działanie kluczowego tj. II etapu terapii LINERASE, czyli iniekcji. Po zastosowaniu maski Peel Off skóra staje się aksamitna w dotyku i nabiera wyjątkowego blasku. LINERASE Peel Off wzbogaca terapię i działa na płytsze warstwy skóry. Jest to bioregeneracja na poziomie naskórkowym.

Drugi ETAP terapii LINERASE to zabieg właściwy i najistotniejszy, czyli aplikacja poprzez iniekcje atelokolagenu LINERASE

Restoring Mask III ETAP zabiegu Linerase - to krem, który nakłada się na skórę po iniekcji Linerase. Lekarz wykonuje na jego bazie delikatny masaż, podczas którego maseczka w formie kremu wchłania się całkowicie. Maska Restoring Linerase koi, przyspiesza gojenie, uszczelnia naczynia, regeneruje i nawilża skórę po iniekcji. W składzie preparatu znajduje się kwas hialuronowy, cynk, wyciąg z aloesu, nagietka, rumianku oraz oczaru wirgilijskiego.

Wszystkie 3 etapy terapii Linerase są wykonywane w gabinecie medycznym w czasie jednej sesji zabiegowej, jedna tuż po drugiej.

LINERASE - EFEKTY

Pełna kuracja obejmuje zazwyczaj 2 do 4 zabiegów w odstępach 14 – 21 dni, jednakże o ich ilości i częstotliwości decyduje lekarz w zależności od wieku pacjenta i stanu jego skóry. Tylko prawidłowo zakwalifikowany do zabiegu Pacjent jest gwarancją pełnej satysfakcji i optymalnej skuteczności terapii. Zazwyczaj pierwsze efekty są widoczne już po kilku dniach. Po tym czasie widać poprawę elastyczności, napięcia i blasku skóry. Ostateczny efekt regeneracji, ujędrnienia i zagęszczenia skóry osiągamy po wykonaniu pełnej terapii. Uzyskane rezultaty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Zaleca się wykonywanie 1 zabiegu LINERASE co 3 miesiące lub powtórzenie pełnej terapii po ok. 6 – 12 miesiącach.

LINERASE - WSKAZANIA 

Całkowita kuracja składa się z 2 do 4 zabiegów w zależności od zaleceń osoby prowadzącej oraz stanu skóry pacjentki, a pierwsze efekty są widoczne już po 7-14 dniach. Po tym czasie widać różnicę w elastyczności i gęstości skóry, można cieszyć się efektami młodszego wyglądu.

LINERASE - ZABIEG 

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, (krem znieczulający) i przypomina klasyczną mezoterapię.

Sposób podawania jest mniej bolesny, gdyż wykonuje się mniej nakłuć z głębszym podaniem roztworu. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, czasem lekko swędząca, a nawet nieznacznie obrzęknięta. Reakcje te mogą utrzymać się nawet do 7 dni ( proces dotyczy skór bardzo uwrażliwionych ). Ze względu na wielkość opakowania Linerase zabieg zawsze obejmuje skórę twarzy, szyi i dekoltu lub twarzy, szyi, dekoltu i dłoni.

Optymalna seria przy bardzo dojrzałych cerach, głebokich bliznach oraz głębokich zmarszczkach, składa się z 4 zabiegów w ciągu 2 miesięcy (co 2 tygodnie).

Efekty utrzymują się co najmniej od roku do kilku lat. W przypadku regeneracji blizn efekty są trwałe.

PRZECIWWSKAZANIA:

Nie zaleca się łączyć zabiegu LINERASE w czasie tej samej sesji zabiegowej z zabiegami laserowymi, głębokimi chemicznymi peelingami oraz dermabrazją. Wymienione procedury można zastosować zachowując 14-dniowy odstęp.

Zabieg LINERASE może być bezpiecznie stosowany bez względu na wiek, nawet u bardzo młodych osób. To nie "metryka", ale lekarz decyduje o tym, czy powinniśmy poddać się terapii kolagenowej i czy przyniesie nam ona wymarzony efekt. LINERASE można stosować profilaktycznie już po 25 roku życia w celu zahamowania procesów starzenia poprzez utrzymanie prawidłowego poziomu kolagenu. W wieku dojrzałym dla odzyskania utraconej jędrności i gęstości skóry, a w każdym wieku leczniczo w celu redukcji rozstępów, czy też blizn.

Produkt posiada certyfikat CE  i jest produkowany przez włoską firmę EURORESERCH, Italy, obecną na rynku medycznym od ponad 20 lat. Jako zaawansowany produkt biotechnologiczny pozyskiwany jest z kolagenu końskiego typu I. Dzięki tej opatentowanej metodzie otrzymywania nie musi być on stabilizowany poprzez proces sieciowania i zachowuje wysoką bioaktywność.

LINERASE tworzy optymalne warunki do odbudowy tkanki łącznej. Między innymi wspiera proliferację fibroblastów, aktywuje fibroblasty i monocyty oraz sprzyja neoangiogenezie. Dodatkowo w wyniku rozpadu staje się on cennym źródłem aminokwasów, które nasz organizm wykorzystuje do syntezy nowych białek.

LINERASE jest całkowicie bezpieczny, nie wywołuje skutków ubocznych, ani reakcji alergicznych, dając jednocześnie bardzo dobre rezultaty. Liofilizowane plastry kolagenowe wciąż są z powodzeniem używane do leczenia owrzodzeń, gojenia otwartych ran, blizn i odleżyn. 

Struktura kolagenu końskiego pozwala na pewien kompromis, gdyż nie jest on tak silenie usieciowany, jak inne kolageny pochodzące od innych wyższych kręgowców (cielęcy, świński). Można więc go wyodrębnić stosując znacznie łagodniejsze metody nie powodujące jego degradacji. Niższy stopień usieciowania powoduje, że kolagen ten posiada unikatową bioaktywność. 100% kolagenu typu I w formie zmikronizowanego proszku (dzięki procesowi mikronizacji zwiększa się biodostępność, biorównoważność i powierzchnia czynna subtancji, dzięki czemu Linerase pozwala uzyskać lepsze rezultaty w krótszym czasie przy użyciu mniejszej dawki preparatu). Oczywiście nie zawiera konserwantów.

Zobacz cennik