Kwas hialuronowy to obecnie podstawowy produkt wykorzystywany w medycynie estetycznej. Z pewnością będziemy mogli dobrać odpowiedni kwas hialuronowy dla każdego rodzaju skóry, każdej okolicy twarzy i ciała. 

MEZOTERAPIA

Francuski lekarz Dr Michel Pistor, twórca metody mezoterapii, z pewnością nie przypuszczał, jakiego przełomu dokonał i do jak różnych celów ta technika iniekcyjna będzie wykorzystywana. Początki mezoterapii to lata 50-te. Wtedy pierwszy raz zastosowano metodę płytkich iniekcji, na głębokość ok 2-3mm w miejsce chorobowo zmienione. Pierwszym udokumentowanym przypadkiem, który dr Michel Pistor wykonał, było wstrzyknięcie procainy wokół małżowiny usznej do leczenia zaburzeń słuchu. Dopiero w latach 70-tych mezoterapia wkroczyła na salony medycyny estetycznej. Mezoterapia polega na wykonywaniu licznych iniekcji, które wprowadzają czynnik aktywny (również leki) bezpośrednio do odpowiedniej warstwy skóry. Do zabiegu wykorzystywane są specjalnie przygotowane sterylne produkty medyczne, które podawane są na różną głębokość w zależności od wskazań.

Najczęściej zabieg wykonuje się techniką śródnaskórkową lub śródskórną. Metoda śródnaskórkowa, najbardziej powierzchowna, to technika mikropęcherzyków wykorzystywana do biorewitalizacji skóry. Wkłucie nie jest głębsze niż 1mm i właśnie dzięki temu możemy bezpiecznie podać kwasy hialuronowe w okolicy oczu oraz oczywiście na całej twarzy. Ze względu na głębokość iniekcji, jest to metoda o najmniejszym ryzyku pojawienia się siniaków, za to ze względu na bardzo dużą ilość nakłuć, ślady po punkcie wkłucia mogą być widoczne do kilku dni. Metoda śródskórna to wkłucia na głębokość 2-3 mm pod odpowiednim kątem i z pozostawieniem niewielkiego depozytu preparatu. Iniekcje, w zależności od wskazania, wykonywane są co 2 mm lub co 1 cm. Ryzyko drobnych zasinień i podrażnienia skóry, w porównaniu z metodą śródnaskórkową, jest oczywiście większe. W czasie jednego zabiegu możemy te metody iniekcji dowolnie łączyć, jednak wykorzystując tylko jeden z preparatów do mezoterapii.

W celu uzyskania efektu ujędrnienia i nawilżenia konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Dla większości produktów jest to cykl 3 zabiegów co 3-4 tygodnie. Idealnie, jeżeli po 6 miesiącach możemy wykonać zabieg przypominający. Warto pamiętać o tym, że żaden z zabiegów medycyny estetycznej nie zwalnia nas od stosowania odpowiednich programów pielęgnacyjnych i nie zabezpiecza skóry „raz na zawsze”. Koktaile rewitalizujące zalecamy wykonywać w cyklach około 6 zabiegów co 2-3 tygodnie, oczywiście z zabiegiem przypominającym po okresie 6 miesięcy od ostatniego zabiegu.