GLIWICE, AL. PRZYJAŹNI 7/1
32 750 82 00 / 502 78 78 61

Mezoterapia

Kwas hialuronowy to obecnie podstawowy produkt wykorzystywany w medycynie estetycznej. Firma Teosyal stworzyła trzy odrębne linie kwasów hialuronowych różniące się między sobą stężeniem kwasu hialuronowego, stopniem sieciowania, gęstością i plastycznością. Z pewnością będziemy mogli dobrać odpowiedni kwas hialuronowy dla każdego rodzaju skóry, każdej okolicy twarzy i ciała. 

Preparat Teosyal posiada najniższa zawartość białka (<5pg/g) ze wszystkich produktów na rynku oraz bakteryjnych endotoksyn (<0,2 EU/g), które są niższe niż wymogi Europejskie, co skutecznie zmniejsza występowanie reakcji alergicznej.

Poniżej przedstawiamy najczęściej wykonywane zabiegi z wykorzystaniem konkretnych produktów.

MEZOTERAPIA

Francuski lekarz Dr Michel Pistor twórca metody mezoterapii powszechnie wykorzystywanej w medycynie z pewnością nie przypuszczał, jakiego dokonał przełomu i do jak różnych celów ta technika iniekcyjna będzie wykorzystywana. Początki mezoterapii to lata 50-te gdzie pierwszy raz zastosowano metodę płytkich iniekcji, na głębokość ok 2-3 mm w miejsce chorobowo zmienione. Pierwszym udokumentowanym przypadkiem, który dr Michel Pistor wykonał jest wstrzyknięcie procainy wokół małżowiny usznej do leczenia zaburzeń słuchu. Dopiero w latach 70 tych mezoterapia wkroczyła na salony medycyny estetycznej, która zaczęła się również rozwijać. Mezoterapia polega na wykonywaniu licznych iniekcji, wprowadzających czynnik aktywny, również leki  bezpośrednio do odpowiedniej warstwy skóry. Do zabiegu wykorzystywane są specjalnie przygotowane już gotowe sterylne produkty medyczne, które podawane są na Różną głębokość, w zależności od wskazań. Najczęściej zabieg wykonuje się techniką śródnaskórkową lub śródskórną. Metoda śródnaskórkowa - najbardziej powierzchowna, technika mikropęcherzyków,wykorzystywana jest do biorewitalizacji skóry, a wkłucie nie jest głębsze niż 1mm, w taki sposób bezpiecznie możemy podać kwasy hialuronowe w okolicy oczu i oczywiście na całej twarzy. Ze względu na głębokość iniekcji jest metodą o najmniejszym ryzyku pojawienia się siniaczków, ale ze względu na bardzo dużą ilość nakłuć, ślady po punkcie wkucia igły mogą być widoczna kilka dni.

Metoda śródskórna to wkłucia na głębokość 2-3 mm pod odpowiednim kątem z pozostawieniem niewielkiego depozytu preparatu, wkłucia w zależności od wskazania wykonywane są co 2 mm lub co 1 cm. Ryzyko drobnych zasinień i podrażnienia skóry w porównaniu z metodą śródnaskórkową jest oczywiście większe. Bez względu na wybór odpowiedniej techniki w czasie jednego zabiegu możemy je dowolnie łączyć, jednak wykorzystując tylko jeden z produktów do mezoterapii. W celu uzyskania efektu ujędrnienia i nawilżenia konieczne jest wykonanie serii zabiegów, dla kwasu hialuronowego Redensity I i Teosayl Meso to cykl 3 zabiegów co 3-4 tygodni. Idealnie, jeżeli po 6 miesiącach możemy wykonać zabieg przypominający. Warto pamiętać o tym, że żaden z zabiegów medycyny estetycznej nie zwalnia nas przed stosowaniem odpowiednich programów pielęgnacyjnych i nie zabezpiecza skóry „raz na zawsze”. 

TEPSYAL MESO - kwas hialuronowy 15 mg/ml

Kwas hialuronowy niesieciowany 15 mg/ml bez dodatku lidokainy. Idealny produkt dla osób uczulonych na wszelkie dodatki w postaci witamin czy uczulenia na środki znieczulające. Stosowany w cyklu zabiegowym, śródnaskórkowo lub śródskórnie, wykonywany regularnie poprawie gęstość, sprężystość i stan nawilżenia skóry. Do stosowania na twarz, szyję czy dekolt.

REDENSITY I - kwas hialuronowy 15 mg/ml + Kompleks Odnawiający Skórę

Kwas hialuronowy niesieciowany 15 mg/ml z dodatkiem Kompleksu Odnawiającego Skórę i 0,3% Lidokainy. Jeden z najlepszych produktów do mezoterapii skóry twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni. Dodatek lidokainy zwiększa komfort wykonywanych zabiegów. Innowacyjność tego produktu polega na dodaniu Komplesku Odnawiającego Skórę, w skład którego wchodzą:

Teosyal Redensity I występuje w dwóch objętościach,w postaci  ampułkostrzykawki 1ml i 3ml. Odpowiednio objętości 1ml wykorzystujemy w zabiegach mezoterapii okolic oczu, skóry twarzy lub szyi lub dłoni. Większe obszary możemy dokładnie zrewitalizować ampułkostrzykawką 3ml, która jest wskazana do mezoterapii okolic oczu, twarzy szyi i dekoltu, lub oczywiście dłoni.

Zobacz cennik