GLIWICE, AL. PRZYJAŹNI 7/1
32 750 82 00 / 502 78 78 61

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to obecnie najczęściej wykorzystywany w medycynie estetycznej związek chemiczny jeśli chodzio preparaty wypełniające – w innych wskazaniach króluje toksyna botulinowa.

Kwas hialuronowy jest na drugim miejscu listy TOP niechirurgicznych zabiegów estetycznych stowarzyszenia medycznego The American Society for Aesthetic Plastic Surgery, Inc.
Więcej informacji na stronie: www.surgery.org

Ten ulubiony przez wiele kobiet polisacharyd nie jest skomplikowanym związkiem chemicznym, występuje we wszystkich tkankach naszego ciała i we wszystkich organizmach żywych. Posiada unikalną cechę, jest nieswoisty gatunkowo i tkankowo, jest identyczny we wszystkich tkankach i wszystkich organizmach.

W organizmie człowieka najwięcej kwasu hialuronowego, bo aż 56% występuje w skórze i właśnie ta lokalizacja czyni go substancją niezbędną w filozofii medycyny estetycznej. Kwas hialuronowy utrzymuje prawidłowe nawilżenie tkanek, a jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może związać 1000 razy więcej wody niż sama waży.

Jest również odpowiedzialny za prawidłowe wypełnienie przestrzeni międzykomórkowej, w której znajdują się komórki skóry, włókna elastyny i kolagenu. Wspomaga proliferację i regenerację uszkodzonych komórek skóry, jest odpowiedzialny za prawidłowe gojenie ran, stanowi barierę ochronną i eliminuje wolne rodniki.

Historia tego “eliksiru młodości” jest już dość długa, a po raz pierwszy wyizolowano kwas hialuronowy w 1934 r. Na początku lat 60 tych został zastosowany do celów medycznych – w okulistyce, a w latach 80-tych rozpoczęły się badania nad jego wykorzystaniem w medycynie estetycznej. Prawdziwa kariera tej magicznej substancji w Europie rozpoczęła się w 1996 roku i trwa do dziś.

W naszej klinice stosujemy wyłącznie sprawdzone i oryginalne produkty, bezpośrednio od oficjalnych i autoryzowanych dystrybutorów konkretnych firm. Jesteśmy dumni z jakości tych produktów i tylko takie możemy polecić  naszym pacjentom.

Nasze zaufanie zdobyły firmy europejskie szwajcarski Teoxane, francuskie  Juvederm i  Stylage, szwedzki Restylane, a także włoska Neauvia Organic.

Wypełniacze tkankowe  - tissue fillers -  znalazły zastosowanie nie tylko jako uzupełnienie zabiegów chirurgicznych, ale również jako oddzielna metoda odmładzania lub poprawy wyglądu twarzy. Są one powszechnie używane do korekcji zmarszczek statycznych i mimicznych, powiększania ust, czy uwypuklania okolic jarzmowych.

Nie tylko dla odmłodzenia, ale i dla poprawy wyglądu lub dostosowania go do obecnie panujących kanonów piękna.

Najcześciej wykonywanymi zabiegami  z wykorzystaniem tego eliksiru młodości są mezoterapia, powiększanie lub nawilżanie ust, powiększanie policzków, lifting i podnoszenie owalu, wypełnianie doliny łez. Wybór i dopasowanie odpowiedniego preparatu dla konkretnego pacjenta jest obecnie wyjątkowo duże. Mamy do dyspozycji kwas hialuronowy o różnych, gęstościach, plastyczności utrzymujące się od kilku miesięcy nawet do dwóch lat.

Zapraszamy do lektury konkretnych produktów naszych ulubionych marek!

Zobacz cennik