klinika medycyny estetycznej
Ikona City

Małgorzata Kocot


gliwice, al. przyjaźni 7/1,
tel. 32 750 82 00 / 502 78 78 61


menu

Mezoterapia – Aqualyx – lipoliza iniekcyjna

Lipoliza mniej więcej od 2003r. jest promowana jako
iniekcyjna forma liposukcji, bezchirurgicznej ingerencji.

Lipoliza iniekcyjna (znana pod nazwami: Lipodissolve, Lipomelt, Flabjab, Fettwegspritze, Fett-Weg-Spritze) mniej więcej od 2003r. jest promowana jako iniekcyjna forma liposukcji, bezchirurgicznej ingerencji. Substancją wykorzystywaną w metodzie lipolizy jest znana od lat fosfatydylocholina, naturalny składnik pozyskiwany z ziaren soi.

Obecnie metoda ta tzn. mezoterapia – Aqualyx – lipoliza iniekcyjna, opiera się jedynie na podskórnym podaniu preparatu likwidującego nagromadzony miejscowo tłuszcz, zyskała wielu zwolenników na całym świecie. Najbardziej popularna stała się w ostatnich dwóch latach w Europie i USA, gdzie zorganizowano stowarzyszenie Network-Lipolysis, wydające certyfikaty uprawniające lekarzy do wykonywania zabiegów lipoterapii: www.network-lipodissolve.com.

Po raz pierwszy preparat fosfatydylocholiny do celów medyczno-estetycznych wykorzystała Dr Patricia Rittes z Brazylii. To Dr Rittes wstrzykując pacjentom fosfatydylocholinę w poduszeczki tłuszczowe dolnych powiek doprowadziła do całkowitego ich zniknięcia.

Do chwili obecnej wykonała ponad 8 tys. takich zabiegów beż żadnych powikłań z bardzo dobrymi efektami.
Jednym z pionierów stosowania tej metody w Europie jest austriacki lekarz Dr Franz Hasengschwandtner z Wiednia, który na podstawie badań i doświadczeń Dr Rittes wprowadził własny sposób zastosowania lipolizy w modelowaniu sylwetki ciała, który jest bardziej skuteczny i wymaga mniej czasu do osiągnięcia efektów. W 2004 powstała International Academy of Aesthetic Lipolysis, której dyrektorem jest Dr. Franz Hasengschwandtner.

Wskazania

Lipoliza iniekcyjna nie jest metodą odchudzania, ale modelowania sylwetki. Leczeniu mogą być poddane rejony twarzy: dolna powieka, podbródek i  rejony ciała: okolice brzucha, bioder, pośladków, ud jak również ramion i karku, okolice pleców.

Lipoliza iniekcyjna przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do podania preparatu są ostre choroby nerek i wątroby, cukrzyca, choroby tarczycy, choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem, stałe stosowanie warfaryny, aspiryny lub innych leków rozrzedzających krew. Z reguły nie wykonuje się zabiegów lipoterapii u osób poniżej 18rż., u ciężarnych oraz kobiet karmiących piersią. Przeciwwskazaniem względnym są choroby autoimmunologiczne w tym zapalenie tarczycy, ostre infekcje, znaczna otyłość (BMI>30), nadwrażliwość na jeden ze składników np. alergia na soję, zaburzenia menstruacji.

Objawy uboczne

Objawy uboczne wiążą się z ogólnym ryzykiem związanym z samą iniekcją (infekcja w miejscu wkłucia, bolesność zabiegu, wystąpienie krwiaka). Dodatkowo u dużej części pacjentów występuje obrzmienie i przegrzanie miejsca iniekcji, ból, wrażliwość na ucisk i świąd. Najczęściej objawy te całkowicie ustępują po okresie 3-4 dni.

Lipoliza iniekcyjna – mogą pojawić się również rzadsze objawy związane z powstaniem drobnych guzków w okolicy poddawanej zabiegowi, nierówności związanych z nierównomierną eliminacją tłuszczu, zaburzenia wegetatywne jak krótkotrwałe osłabienie, zwiększona potliwość, biegunki, krwawienia między miesiączkami u kobiet.

Zabieg

Najczęściej konieczne jest wykonanie od 2 do 4 zabiegów z przerwą między zabiegami ok 3-4 tygodni. Ponad 80% pacjentów jest zadowolona z efektów po 2-3 zabiegach. Ilość preparatu stosowanego w czasie jednego zabiegu jest różna i zależy od kilku czynników – tolerancji pacjenta, ilości tkanki tłuszczowej, oczekiwań po zabiegu. Jednorazowa dawka maksymalna jest dosyć duża ok. 5 amp. (5x 8ml) – w przeliczeniu na czysty preparat Aqualyx.

Zawsze warto wziąć pod uwagę fakt, że po zabiegach lipolizy występują stałe objawy uboczne w postaci obrzęków, miejscowej bolesności, więc jeżeli są poddawane zabiegowi np. okolice brzucha, bioder, wałeczków podstanikowych lub wewnętrznej strony ud to na pewno „doświadczenie” po zabiegu nie będzie miłe – włącznie z problemami ze spaniem.

Jeżeli mamy możliwość wykonania zabiegu (lipolizy iniekcyjnej) na różnych okolicach z pewnym odstępem czasowym – zalecane jest takie rozwiązanie, ze względu na większy komfort po zabiegu. Oczywiście odczucia są bardzo różne i coś, co dla jednej osoby jest nie do zniesienia – druga toleruje znakomicie.

Po zabiegu (lipoliza iniekcyjna)  nie należy masować danej partii ciała.


IkonaCity to klinika o ugruntowanej pozycji na śląskiej mapie medycyny estetycznej. Nasz zespół jako priorytet traktuje tajemnicę lekarską i dyskrecję.

Specjalizujemy się w zabiegach medycznych od kwasu hialuronowego, poprzez osocze bogatopłykowe, hydroksyapatyt wapnia, nici liftingujące i toksynę botulinową. Dysponujemy laserami medycznymi: diodowym do depilacji laserowej i fotoodmładzania skóry oraz frakcyjnym do liftingu, leczenia blizn i rozstępów. Plexr do nieoperacyjnego liftingu powiek, Dermapen, światłoterapia LED i medyczne peelingi chemiczne uzupełniają spektrum zabiegowe. IkonaCity - spróbujesz i pokochasz!


wszelkie prawa zastrzeżone 2016
Ikona City - Małgorzata Kocot - made by station75.com