klinika medycyny estetycznej
Ikona City

Małgorzata Kocot


gliwice, al. przyjaźni 7/1,
tel. 32 750 82 00 / 502 78 78 61


menu

LED

LEDowa kuracja! Terapia światłem LED jest fotodynamiczną kuracją o szerokim zastosowaniu, która wykorzystuje diody elektroluminescencyjne. Urządzenie emituje energię świetlną w postaci światła o różnych kolorach i określonej długości fali. Mechanizm działania jest niezbyt skomplikowany i zupełnie nieinwazyjny, jednak na tyle przemyślany, aby jego dobroczynność była widoczna już po pierwszym zabiegu.

Terapia przede wszystkim oddziaływuje na komórki skóry, które mają zdolność przekształcania energii świetlnej w ATP (swoistą energię komórkową niezbędną do jej procesów życiowych). Dzięki temu stymuluje regenerację tkanek i przeciwdziała efektom starzenia się skóry, a odpowiednie zabarwienie światła znajduje konkretne zastosowanie. ŚWIATŁO CZERWONE Redukuje zaczerwienienia oraz stany zapalne. Przenika w głąb skóry na ok 8-10 mm tym samym pobudzając fibroblasty do intensywniejszej pracy, co w efekcie powoduje działanie przeciwstarzeniowe. Światło czerwone poprawia również krążenie i wspomaga likwidację worków i cieni pod oczami. ŚWIATŁO NIEBIESKIE Swoje zastosowanie znajduje w leczeniu trądziku pospolitego oraz trądziku różowatego, ma działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Wnika w skórę na głębokość ok.1-2mm. Dodatkowo zwęża pory i poprawia napięcie skóry. Jest bardzo dobrze tolerowane przez cerę wrażliwą. ŚWIATŁO ŻÓŁTE Idealny dla skóry zwiotczałej i suchej. Pobudza syntezę kolagenu i elastyny. Oprócz działania relaksacyjnego łączy w sobie efekty poprzednich kolorów, zwiększa dotlenienie poprzez lepszą cyrkulację krwi.

Korzyści terapii światłem LED

redukcja drobnych zmarszczek i kurzych łapek
oczyszczenie skóry i zwężenie porów
poprawa kolorytu i struktury skóry
stymulacja syntezy kolagenu i elastyny, ujędrnienie skóry
redukcja ilości melaniny powodującej przebarwienia
przywraca odpowiedni wygląd skórze zniszczonej słońcem
poprawa krążenia krwi i nawilżenia skóry
działanie przeciw zaczerwienieniom i rumieńcom
leczenie stanów zapalnych skóry, przyspiesza wszelkie procesy gojenia skóry

Rezultaty zabiegów zależą od ogólnego stanu zdrowia pacjenta tj. wiek, fototyp itp., oraz czynniki związane ze stanem tkanek. Dodatkowo fototerapia LED stosowana w kosmetyce nie jest zabiegiem ablacyjnym oraz nie powoduje uszkodzeń termicznych tkanek. Światło LED działa w sposób naturalny, fizjologiczny dlatego najlepsze efekty lecznicze widoczne są po wykonaniu serii około 4 do 12 zabiegów z częstotliwością co 5-7 dni . Można korzystać z nich o każdej porze roku, gdyż stymulacja światłem LED jest bezpieczna i skuteczna u osób o różnych typach skóry. Zabieg jest krótki (max. 30 min) i bezbolesny a po zabiegu pacjent od razu wraca do aktywnego trybu życia.


IkonaCity to klinika o ugruntowanej pozycji na śląskiej mapie medycyny estetycznej. Nasz zespół jako priorytet traktuje tajemnicę lekarską i dyskrecję.

Specjalizujemy się w zabiegach medycznych od kwasu hialuronowego, poprzez osocze bogatopłykowe, hydroksyapatyt wapnia, nici liftingujące i toksynę botulinową. Dysponujemy laserami medycznymi: diodowym do depilacji laserowej i fotoodmładzania skóry oraz frakcyjnym do liftingu, leczenia blizn i rozstępów. Plexr do nieoperacyjnego liftingu powiek, Dermapen, światłoterapia LED i medyczne peelingi chemiczne uzupełniają spektrum zabiegowe. IkonaCity - spróbujesz i pokochasz!


wszelkie prawa zastrzeżone 2016
Ikona City - Małgorzata Kocot - made by station75.com