klinika medycyny estetycznej
Ikona City

Małgorzata Kocot


gliwice, al. przyjaźni 7/1,
tel. 32 750 82 00 / 502 78 78 61


menu

Kwas hialuronowy

Ten ulubiony przez wiele kobiet polisacharyd
nie jest skomplikowanym związkiem chemicznym.

Kwas hialuronowy to obecnie najczęściej wykorzystywany w medycynie estetycznej związek chemiczny… jeśli chodzi oczywiście o preparaty wypełniające – w innych wskazaniach króluje toksyna botulinowa.

Ten ulubiony przez wiele kobiet polisacharyd nie jest skomplikowanym związkiem chemicznym, występuje we wszystkich tkankach naszego ciała i we wszystkich organizmach żywych,  i zwierząt i roślin. Posiada unikalną cechę, jest nieswoisty gatunkowo i tkankowo, jest identyczny we wszystkich tkankach i wszystkich organizmach.

W organizmie człowieka najwięcej, bo aż 56% występuje w skórze i właśnie ta lokalizacja czyni go substancją niezbędną w filozofii medycyny estetycznej. Kwas hialuronowy utrzymuje prawidłowe nawilżenie tkanek, a jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może związać 1000 razy więcej wody niż sama waży.

Jest również odpowiedzialny za prawidłowe wypełnienie przestrzeni międzykomórkowej, w której znajdują się komórki skóry, włókna elastyny i kolagenu. Wspomaga proliferację i regenerację uszkodzonych komórek skóry, jest odpowiedzialny za prawidłowe gojenie ran, stanowi barierę ochronną i eliminuje wolne rodniki.

Historia tego “eliksiru młodości” jest już dość długa, a  po raz pierwszy wyizolowano kwas hialuronowy w 1934 r. Na początku lat 60 tych został zastosowany do celów medycznych – w okulistyce, a w latach 80-tych rozpoczęły się badania nad jego wykorzystaniem w medycynie estetycznej. Prawdziwa kariera tej magicznej substancji w Europie rozpoczęła się w 1996 roku i trwa do dziś.

W naszej klinice stosujemy wyłącznie sprawdzone i oryginalne produkty, bezpośrednio od oficjalnych i autoryzowanych dystrybutorów konkretnych firm. Jesteśmy dumni z jakości tych produktów i tylko takie możemy polecić  naszym pacjentom.

Nasze zaufanie zdobyły firmy europejskie szwajcarski Teoxane, francuskie  JuvedermStylage, a także włoska Neauvia Organic.

Wypełniacze tkankowe (tissue fillers) znalazły zastosowanie nie tylko jako uzupełnienie zabiegów chirurgicznych, ale również jako oddzielna metoda odmładzania lub poprawy wyglądu twarzy. Są one powszechnie używane do korekcji zmarszczek mimicznych, powiększania ust czy uwypuklania okolic jarzmowych.

Nie tylko dla odmłodzenia, ale i dla poprawy wyglądu lub dostosowania go do obecnie panujących kanonów piękna.


IkonaCity to klinika o ugruntowanej pozycji na śląskiej mapie medycyny estetycznej. Nasz zespół jako priorytet traktuje tajemnicę lekarską i dyskrecję.

Specjalizujemy się w zabiegach medycznych od kwasu hialuronowego, poprzez osocze bogatopłykowe, hydroksyapatyt wapnia, nici liftingujące i toksynę botulinową. Dysponujemy laserami medycznymi: diodowym do depilacji laserowej i fotoodmładzania skóry oraz frakcyjnym do liftingu, leczenia blizn i rozstępów. Plexr do nieoperacyjnego liftingu powiek, Dermapen, światłoterapia LED i medyczne peelingi chemiczne uzupełniają spektrum zabiegowe. IkonaCity - spróbujesz i pokochasz!


wszelkie prawa zastrzeżone 2016
Ikona City - Małgorzata Kocot - made by station75.com