klinika medycyny estetycznej
Ikona City

Małgorzata Kocot


gliwice, al. przyjaźni 7/1,
tel. 32 750 82 00 / 502 78 78 61


menu

Kosmetologia – Zabiegi na twarz

Skóra sucha i odwodniona

Suchość skóry, na którą skarży się większość pacjentów wynika w głównej mierze z braku równowagi pomiędzy naturalną pracą gruczołów łojowych, a stosowaniem środków kosmetycznych pielęgnacyjnych lub leczniczych.

Z medycznego punktu widzenia prawie wszyscy pacjenci mają skórę tłustą, a tylko przypadki atopowego zapalenia skóry czy tzw. rybia łuska, czyli dziedziczne problemy skórne to faktycznie problem suchej skóry. Z drugiej strony jeśli nie jesteśmy genetycznie obciążeni problemem suchości to odpowiednie zabiegi z pewnością przywrócą skórze prawidłowe nawilżenie, a odpowiednia pielęgnacja domowa pozwoli zachować świeży wygląd.

Mezoterapia
Dermapen
Zabiegi Zo Skin Health
Pielęgnacja domowa

Skóra łojotokowa i zaskórniki
Gruczoły łojowe uaktywniają się dopiero w okresie dojrzewania a ich nadmierna praca spędza sen z powiek wielu pacjentom nie tylko poniżej 20 tego roku życia. Problem łojotokowej skóry dotyczy ponad 90% mężczyzn w wieku 14-65 lat i dużej grypy kobiet, szczególnie z problemami hormonalnymi, po odstawieniu środków antykoncepcyjnych. Zaskórniki mimo, że są mniej widocznym mankamentem na skórze twarzy wymagają dość intensywnych działań w celu ich zlikwidowania, i kolejnych zabiegów profilaktycznych, aby już nie nawracały. prosaki, torbiele i cysty skórne to dużo rzadsze problemy, ale z nimi także sobie poradzimy.

Peelingi chemiczne
Laser frakcyjny
Laser diodowy
Terapia LED
Zabiegi Zo Skin Health
Pielęgnacja domowa

Zabiegi ujędrniające

Utrata gęstości skóry pojawia się wraz z upływem czasu, z zaburzeniami hormonalnymi, szczególnie tarczycowymi, znaczną utrata wagi ciała. Co gorsza widoczna jest nie tylko na skórze ciała, bo to możemy ukryć luźnym ubraniem, ale na twarzy i szyi, co bezpośrednio wpływa na nasz komfort psychiczny. Utrata jędrności nie zawsze jest związana z odwodnieniem. Stąd najczęstszy problem związany z odpowiednim leczeniem tego problemu wynika z faktu stosowania nieodpowiednich metod i środków, które nawilżają lub odżywiają skórę, a nie wpływają na jej gęstość. Ważne abyśmy zaprzyjaźniliśmy się z fibroblastami i zainwestowali w ich rozwój, bo właśnie te komórki naszej skóry są odpowiedzialne za produkcje kolagenu.

Laser frakcyjny
Dermapen
Mezoterapia
Radiesse
Zabiegi Zo Skin Health
Pielęgnacja domowa

Zabiegi dla kobiet po 30 roku życia

Trzydziestka to dla wielu kobiet obecnie pewnego rodzaju przełom, rozpoczynają się zmiany hormonalne, najczęściej z korzyścią dla kobiecej seksualności, ale zaczynamy coraz częściej wspominać minione chwile. Zamiast cieszyć się tym co piękne szukamy drobnych błędów naszej urody i zniechęcamy się nieudolnymi próbami samodzielnego leczenia przebarwień, zmian trądzikowych, ostatnio coraz częstszych w tym wieku. Właśnie nadszedł czas, aby zaufać dermatologom, doświadczony lekarz i kosmetolog bez problemu poradzą sobie z tym co przyniósł złośliwy czas.

Peelingi
Laser frakcyjny
Dermapen
Mezoterapia
Osocze bogatopłytkowe
Laser diodowy, IPL, fotoodmadzanie
Fale radiowe
Toksyna botulinowa
Hydroksyapatyt wapnia
Kwas hialuronowy
Zabiegi Zo Skin Health
Pielęgnacja domowa

Zabiegi dla kobiet po 50 roku życia
Już samo słowo menopauza brzmi dość złowieszczo, a kobiety w tym wieku muszą poradzić sobie nie tylko ze zmianami hormonalnymi, jakie nieodwołalnie pojawiają się w organizmie, ale też mniejszą ilością fibroblastów, odpowiedzialnych za produkcję kolagenu, utratą wody, spowolnionym metabolizmem … a to nie koniec. Nasi sprzymierzeńcy są jednak dość blisko. Najważniejsze? Optymalna dieta i koniecznie! zabiegi stymulujące zarówno gęstość skóry jak i jej nawilżenie. Dobry plan jest koniecznością i przynosi świetne efekty, pod jednym warunkiem – musi być systematycznie realizowany.

Peelingi
Laser frakcyjny
Toksyna botulinowa
Hydroksyapatyt wapnia
Kwas hialuronowy
Mezoterapia
Osocze bogatopłytkowe
Nici liftingujące BARB
Dermapen
Fale radiowe i akustyczne
Fotoodmładzanie
Zabiegi Zo Skin Health
Pielęgnacja domowa
Okres ciąży i laktacji

Ten cudowny czas! Wszyscy się cieszą i …wszyscy się boją. Boimy się antybiotyków, złej diety, nadmiaru witamin no i porodu. W pierwszym trymestrze ciąży bywa różnie, niestety mogą pojawić się zmiany łojotokowe, trądzikowe i to już czas na melasmę. Zabiegi dla kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią nie zawierają składników,które maja większą przenikalność i mogłyby się dostać do krwioobiegu, ale to nie znaczy że nie działają. Musimy je wykonywać w zależności od potrzeb i konieczna jest profilaktyka przeciwprzebarwieniowa.

Peelingi
Fale radiowe
Terapia LED
Zabiegi Zo Skin Health
Pielęgnacja domowa

Zabiegi dla osób palących

Walka z nałogiem bywa trudna, ale nawet wygrana po długim czasie nie gwarantuje zwycięstwa. Uwikłani w ten związek codziennie widza szarą skórę, zwiotczenia, problemy z dolna powieką i zniszczoną czerwień wargową. Nie dajmy jednak za wygraną! Płuca palacza oczyszczają się dość długo, ale skóra przy intensywnym zaangażowaniu i profesjonalnej pomocy odzyska swój blask i gęstość w ciągu roku od rozstania z nałogiem. Konieczne będzie systematyczne złuszczanie powłoki “zadymionej” skóry i zagęszczanie hydroksyapatytem wapnia, a na końcu łyk kwasu hialuronowego i …gotowe!

Peelingi
Mezoterapia
Osocze bogatopłytkowe
Dermapen
Hydroksyapatyt wapnia
Kwas hialuronowy
Toksyna botulinowa
Zabiegi Zo Skin Health
Pielęgnacja domowa

Zabiegi dla mężczyzn

Mężczyźni w gabinecie za pierwszym razem bywają nieco zagubieni, ale to nie świat tylko dla kobiet. Zadbany mężczyzna to obecnie obraz człowieka sukcesu, a świetnie wyglądający i zadbani sportowcy, piłkarze, siatkarze zmieniają trochę obraz polskiego psuedo-gentelmana, spoconego, z tłusta skóra i dwudniowym tzw. ”męskim” zarostem. Wizyty konieczne są tylko kilka razy w roku, a dobrze wykonany plan terapii domowej przynosi wystarczające efekty. Leczenie nadpotliwości, terapia skóry łojotokowej i zmniejszenie dużych bruzd na twarzy musi być standardem w Polsce – od zaraz!

Peelingi
Dermapen
Laser frakcyjny
Osocze bogatopłytkowe
Hydroksyapatyt wapnia
Toksyna botulinowa
Nici liftingujące
Zabiegi Zo Skin Health
Pielęgnacja domowa

Zabiegi relaksacyjne
Czy relaks w centrum miasta jest możliwy? Tak, jeśli jest intensywny i krótki. W miejskim pędzie trudno jest nam znaleźć więcej niż godzinę czasu dla siebie…i to w środku tygodnia. Z punktu widzenia medycznego chcemy połączyć aspekt leczniczy z relaksem, stąd każdy z zabiegów relaksacyjnych to w naszym wydaniu coś dla ciała i dla ducha. Masaże relaksacyjne twarzy i karku jako dodatek do zabiegów Zo Skin Health i Zo Medical, czy zabieg na cellulit połączony z masażem relaksacyjnym to dobry plan na intensywne życie w mieście, dość blisko domu, max 2 godziny i jakie szczęście!

Masaż relaksacyjny
Drenaż limfatyczny


IkonaCity to klinika o ugruntowanej pozycji na śląskiej mapie medycyny estetycznej. Nasz zespół jako priorytet traktuje tajemnicę lekarską i dyskrecję.

Specjalizujemy się w zabiegach medycznych od kwasu hialuronowego, poprzez osocze bogatopłykowe, hydroksyapatyt wapnia, nici liftingujące i toksynę botulinową. Dysponujemy laserami medycznymi: diodowym do depilacji laserowej i fotoodmładzania skóry oraz frakcyjnym do liftingu, leczenia blizn i rozstępów. Plexr do nieoperacyjnego liftingu powiek, Dermapen, światłoterapia LED i medyczne peelingi chemiczne uzupełniają spektrum zabiegowe. IkonaCity - spróbujesz i pokochasz!


wszelkie prawa zastrzeżone 2016
Ikona City - Małgorzata Kocot - made by station75.com