klinika medycyny estetycznej
Ikona City

Małgorzata Kocot


gliwice, al. przyjaźni 7/1,
tel. 32 750 82 00 / 502 78 78 61


menu

Fotoodmładzanie laserowe

Fotoodmładzanie jest jedną z najnowszych, najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod kompleksowej odnowy skóry. Polega na regeneracji skóry za pomocą wiązek światła o różnej długości fal emitowanych w jej głąb we wszystkich kierunkach, w celu pobudzenia komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny.

Zabieg

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem dotyczącym każdego z nas, polegającym na zmniejszeniu biologicznej aktywności komórek i spowolnieniu procesów regeneracyjnych, spowodowanym na skutek działania różnego rodzaju czynników genetycznych, czynników zewnętrznych (promieniowanie UV, zanieczyszczone powietrze, nadmiar ozonu, itp.), czynników wewnętrznych (np. zaburzenia gospodarki hormonalnej, nieprawidłowe odżywanie i niedobory witaminowe) oraz w wyniku upływu czasu. W efekcie skóra staje się bardziej sucha i szorstka, naczynia włosowate skóry rozszerzają się i pękają, pojawiają się zmiany pigmentacyjne (przebarwienia, piegi, plamy) i zmarszczki.

Zabieg wykonywany przy użyciu lasera diodowego niemieckiej firmy Asclepion MedioStar XT jest kuracją uniwersalną, gdyż jednocześnie usuwa drobne zmarszczki, rozszerzone naczynka, przebarwienia, poszerzone pory, rumień twarzy i inne niedoskonałości skóry. Zaletą tej metody jest fakt, że nie polega ona jedynie na usunięciu objawów starzenia się skóry, ale pozwala również na odwrócenie skutków tego procesu.

Wskazania

Zabieg fotoodmładzania laserowego można wykonać prawie u każdej osoby, która chce poprawić wygląd i kondycję swojej skóry. Szczególnie polecany jest pacjentom, u których występują:

  • trądzik różowaty
  • rumień
  • posłoneczne zmiany pigmentowe
  • piegi
  • płytkie zmarszczki
  • teleangiektazja, czyli rozszerzone i popękane naczynia włosowate skóry
  • zmiany sprężystości skóry
  • rozszerzone pory
  • niejednorodny koloryt

Metoda ta daje również doskonałe rezultaty w leczeniu trądziku oraz blizn i przebarwień potrądzikowych. Fotoodmładzaniu mogą być poddawane wszystkie partie ciała, które wymagają poprawienia kondycji skóry, a zwłaszcza twarz, szyja, dekolt i dłonie. Ilość zabiegów jest uzależniona od rodzaju skóry i problemów, które trzeba rozwiązać. Najczęściej, by efekty były widoczne i trwałe, potrzeba 5 zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych. Pierwsze efekty, takie jak rozświetlona cera, zwężone pory, jednolity koloryt, spłycenie zmarszczek, zwiększenie elastyczności i napięcia twarzy, młodszy i zdrowszy wygląd są widoczne już po 2-3 zabiegach.

Przed zabiegiem

Nie opalać skóry co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem.
Nie stosować samoopalaczy, kremów z retinolem i witaminą C na około miesiąc przed zabiegiem.
Minimum na tydzień przed zabiegiem nie stosować peelingów.
Zabieg trwa 15-45 minut, a w jego trakcie pacjent odczuwa delikatne impulsy ciepła.

Po zabiegu

Nie opalać się przez co najmniej miesiąc.
Przez kilka dni należy unikać korzystania z sauny i basenu, a także stosowania środków mogących podrażnić i wysuszyć skórę, jak mydło, spirytusu, toniki na bazie alkoholu, itp.
Zaleca się stosowanie przez 2-3 dni kilka razy dziennie kremu alantan, solcoseryl lub bepanten.
Przeciwwskazania…
ciąża i karmienie piersią,
zażywanie leków i ziół światłouczulających,
cukrzyca,
bielactwo i łuszczyca,
aktywna opryszczka,
skłonność do bliznowacenia i przebarwień,
epilepsja.

Każda skóra reaguje na footoodmładzanie laserowe w sposób indywidualny. W niektórych przypadkach, bezpośrednio po zabiegu, mogą wystąpić podrażnienia, rumień, pieczenie, lekki obrzęk i strupki w miejscach przebarwień

 


IkonaCity to klinika o ugruntowanej pozycji na śląskiej mapie medycyny estetycznej. Nasz zespół jako priorytet traktuje tajemnicę lekarską i dyskrecję.

Specjalizujemy się w zabiegach medycznych od kwasu hialuronowego, poprzez osocze bogatopłykowe, hydroksyapatyt wapnia, nici liftingujące i toksynę botulinową. Dysponujemy laserami medycznymi: diodowym do depilacji laserowej i fotoodmładzania skóry oraz frakcyjnym do liftingu, leczenia blizn i rozstępów. Plexr do nieoperacyjnego liftingu powiek, Dermapen, światłoterapia LED i medyczne peelingi chemiczne uzupełniają spektrum zabiegowe. IkonaCity - spróbujesz i pokochasz!


wszelkie prawa zastrzeżone 2016
Ikona City - Małgorzata Kocot - made by station75.com