klinika medycyny estetycznej
Ikona City

Małgorzata Kocot


gliwice, al. przyjaźni 7/1,
tel. 32 750 82 00 / 502 78 78 61


menu

Dermatologia – Leczenie blizn

Zapraszamy młode osoby w wieku od 18 do 30 roku życia, które borykają się z problemami blizn potrądzikowych do wzięcia udziału w projekcie medycznym. Zabieg laserem frakcyjnym dla osób zakwalifikowanych do tego projektu został obniżony o 50%. Oprócz podstawowych kryteriów, jakimi są: wiek pacjenta, stan skóry, blizny, obecnie prowadzone leczenie dermatologiczne (Ważne: po lekach typu Roaccutane, Aknenormin, Izotek zabiegi laserem frakcyjnym nie mogą być wykonywanie w trakcie kuracji i do 6 miesięcy po jej zakończeniu) Pacjent wyraża zgodę na wykonanie zdjęć przed zabiegiem, bezpośrednio po, oraz kolejno po 7, 30 i 60 dniach po zabiegu. Mamy nadzieję, że tego rodzaju projekty będą konkretną pomocą dla osób, które ten problem znają czasami zbyt dosłownie.

Blizny Blizna to tkanka łączna, powstająca w procesie gojenia, która zastępuje tkankę uszkodzoną przez uraz lub chorobę. Tworzenie blizny jest częścią normalnego procesu gojenia się rany, w którym uszkodzona skóra właściwa zostaje zastąpiona nową, dobrze unaczynioną, tkanką ziarninującą, z licznymi najpierw ułożonymi przypadkowo, potem już w sposób uporządkowany włóknami kolagenu. Blizna powstaje w miejscu zranienia lub innego uszkodzenia skóry. Czynniki wpływające na wygląd blizny: długość, ilość szwów, krwawienie, ucisk, wiek (lepsze gojenie u dzieci), wykonanie cięć w liniach minimalnego napięcia, kształt blizny, rodzaj szwu, lokalizacja blizny (broda, mostek, ramię, górna część pleców to obszary zwiększonego ryzyka); Większość blizn nie wymaga specjalistycznego leczenia i goi się bez żadnej interwencji. Istnieją jednak blizny nieprawidłowe, twarde, czerwone, zgrubiałe, znacznie wykraczające poza obszar pierwotnego kształtu i rozmiaru rany. Stanowią one problem nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny, mogą bowiem powodować przykurcze, wywoływać ból i swędzenie. Blizny zanikowe (atroficzne) – obecne ogniska ubytku w skórze, powstają np. w przebiegu trądzika, ospy Leczenie: Laser frakcyjny Peeling chemiczny (np.TCA), Mikrodermabrazja, Metody chirurgiczne Blizny przerostowe – nie przekraczają linii zranienia, zmniejszają się w wydłużonym czasie. Leczenie: 1) leczenie uciskiem (4-12 miesięcy), 2) techniki chirurgiczne: – wycięcie blizny i wszycie w to miejsce przeszczepu skóry w celu uzyskania gładkiej, równej blizny, kosmetycznie lepszej od poprzedniej), – ekspandery, czyli rozciągacze tkankowe, dzięki którym można uzyskać pewien nadmiar zdrowej skóry potrzebny do przemieszczenia w miejsce blizny. 3) farmakoterapia – opatrunki z żelu silikonowego (np. Dermatix, Cicaplast) – sterydoterapia: opatrunki okluzyjne, ostrzykiwanie triamcynolonem; Bliznowce (keloidy) – zawsze przekraczają początkową linię zranienia, powiększają się z upływem czasu, występują częściej u osób o ciemnej karnacji. Brak jest istotnego zróżnicowania histologicznego pomiędzy keloidem a blizną przerostową Leczenie: ostrzykiwanie triamcynolonem (zwłaszcza jeśli towarzyszą objawy pieczenia i/lub świądu), opatrunki okluzyjne z fluorowanymi sterydami, Jest wiele sposobów usuwania blizn. Skutek leczenia warunkowany jest przez wiele czynników takich jak rodzaj blizny, jej rozmiar, głębokość, część ciała, na której powstała oraz okres, jaki dzieli jej zaistnienie od rozpoczęcia leczenia.


IkonaCity to klinika o ugruntowanej pozycji na śląskiej mapie medycyny estetycznej. Nasz zespół jako priorytet traktuje tajemnicę lekarską i dyskrecję.

Specjalizujemy się w zabiegach medycznych od kwasu hialuronowego, poprzez osocze bogatopłykowe, hydroksyapatyt wapnia, nici liftingujące i toksynę botulinową. Dysponujemy laserami medycznymi: diodowym do depilacji laserowej i fotoodmładzania skóry oraz frakcyjnym do liftingu, leczenia blizn i rozstępów. Plexr do nieoperacyjnego liftingu powiek, Dermapen, światłoterapia LED i medyczne peelingi chemiczne uzupełniają spektrum zabiegowe. IkonaCity - spróbujesz i pokochasz!


wszelkie prawa zastrzeżone 2016
Ikona City - Małgorzata Kocot - made by station75.com