klinika medycyny estetycznej
Ikona City

Małgorzata Kocot


gliwice, al. przyjaźni 7/1,
tel. 32 750 82 00 / 502 78 78 61


menu

Depilacja laserowa

Skuteczność, bezpieczeństwo i komfort dla pacjenta.

W dzisiejszych czasach usuwanie zbędnego owłosienia jest już koniecznością. Tradycyjne metody, jak golenie, woskowanie, depilatory chemiczne, czy mechaniczne często powodują podrażnienia, a ich efekty są krótkotrwałe. Depilacja laserowa jest jedyną metodą pozwalającą na trwałe zniszczenie mieszków włosowych, a do tego jest przyjazna i bezpieczna.

Depilacja laserowa jest w chwili obecnej jednym z najczęściej wykonywanych, niechirurgicznych zabiegów estetycznych.

Według danych Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Estetycznej ASAPS – American Society for Aesthetic Plastic Surgery w 2015 roku zabiegi depilacji laserowej były na 3 miejscu niechirurgicznych zabiegów medycyny estetycznej, tuż po iniekcjach toksyny botulinowej i kwasie hialuronowym. W 2015 roku wykonano na terenie USA ponad milion! zabiegów depilacji laserowych, w stosunku do 2014 roku był to wzrost o aż 37%. Najczęściej zabiegi depilacji wykonują pacjenci pomiędzy 19 a 50 rokiem życia, oczywiście prawie 90% z nich to kobiety.

Metoda depilacji laserowej pozwala na eliminację zbędnego owłosienia z dowolnej części ciała, najczęściej górnej wargi, podbródka, pleców, klatki piersiowej, brzucha, przedramion, linii bikini, ud i łydek. Szczególnie polecana jest pacjentom z zaburzeniami hormonalnymi, w przebiegu których pojawia się nadmierne owłosienie oraz osobom, u których po zastosowaniu tradycyjnych metod depilacji pojawiają się stany zapalne i objawy wrastania włosków. Depilacja laserowa polecana jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Na rynku dostępnych jest co najmniej kilka systemów do depilacji, opartych na różnej technologii, a ich skuteczność znacząco się różni. W Klinice IkonaCity w Gliwicach pracujemy na laserze diodowym Mediostar NEXT niemieckiej firmy Asclepion. W przypadku wyboru tego lasera kierowaliśmy się skutecznością, bezpieczeństwem, komfortem dla pacjenta oraz stosunkowo małą liczbą zabiegów zalecaną do osiągnięcia zadowalającego efektu. Dysponujemy jednym z najsilniejszych obecnie dostępnych na rynku modelem lasera diodowego o mocy 500 W (laser diodowy wysokoenergetyczny!) gęstości energii do 100 J oraz długości impulsu do 500 ms – co pozwala na bezpieczną depilację nie tylko u osób z jasną, ale i z ciemną karnacją. MEDIOSTAR NEXT usuwa niechciane włosy na stałe, prawie bezboleśnie, bezinwazyjnie, nie uszkadza skóry, posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez U.S. FDA, respektowany na całym świecie. Laser ten należy do jednych z najskuteczniejszych i jednocześnie najdroższych na rynku.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa wykorzystuje efekt termiczny jaki tworzy się wówczas, gdy wiązka światła o określonej długości fali pochłaniana jest przez odpowiedni barwnik – chromofor. Efekt ten można porównać do nagrzewania się czarnych przedmiotów na słońcu. Powstała w ten sposób energia cieplna może w wybiórczy sposób niszczyć mieszki włosowe, zawierające docelowy chromofor. Opisywane zjawisko nosi nazwę fototermolizy.

Niezwykle istotne znaczenie dla depilacji laserowej ma cykliczny przebieg wzrostu włosów. Na pełen cykl składają się trzy fazy – faza aktywnego wzrostu tzw. anagen, faza regresji tzw. katagen i faza spoczynkowa zwana telogenem. W anagenie trwającym od 2-6 lat dokonuje się wzrost włosa na długość. Pod koniec tej fazy aktywność komórek odpowiedzialnych za wzrost włosa ulega zmniejszeniu i zaczyna się trwający od 2 do 4 tygodni katagen, w trakcie którego zachodzi inwolucja komórek rozrodczych włosa. W trwającym od 3 do 4 miesięcy telogenie stary włos ulega wypadnięciu, pojawiają się natomiast nowe komórki rozrodcze dające początek nowemu włosowi. Włos ten następnie wchodzi ponownie w fazę anagenu.

Promieniowanie laserowe powoduje trwałe uszkodzenie tylko włosów znajdujących się fazie aktywnego wzrostu – anagenu. Ostatecznym wynikiem działania lasera jest częściowe lub całkowite zaburzenie wzrostu takich włosów, co powoduje, że nie odrastają one wcale lub odrastają znacznie cieńsze i jaśniejsze. Włosy znajdujące się w innych fazach cyklu, telogenie lub katagenie, nie ulegają uszkodzeniu i odrastają w późniejszym czasie. Z tego powodu dla uzyskania znaczącego efektu konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu depilacji laserowej w 4-6 tygodniowych odstępach czasu, tak by w trakcie kolejnych sesji zniszczyć te włosy, które początkowo znajdowały się w fazie regresji lub spoczynku.

Wskazania

Depilację laserową wykorzystuje się najczęściej do eliminacji niepotrzebnego owłosienia z takich okolic jak: górna warga i okolice ust, plecy, klatka piersiowa, brzuch ramiona, przedramiona, pachwiny (linia bikini), uda oraz podudzia. Sam zabieg w zależności od obszaru skóry, z którego mają być usunięte włosy trwa od kilkunastu minut do 2-3 godzin i w większości przypadków nie wymaga znieczulenia.

Depilacja laserowa – zalety

Najczęściej wymieniane zalety depilacji laserowej to: trwałość rezultatów, u niektórych osób odrastanie włosów znacznie rzadszych, jaśniejszych i cieńszych niż pierwotne w przypadkach których nie uzyskano trwałych wyników depilacji, użyteczność przy depilacji dużych obszarów ciała (np. plecy lub nogi), stosunkowo małe ryzyko powikłań, szybki powrót do normalnej aktywności życiowej po zabiegu bez okresu rekonwalescencji.

Depilacja laserowa – koszty zabiegów

Koszt zabiegu uzależniony jest od obszaru z jakiego mają być usunięte włosy. Średnio można przyjąć, że cena jednej sesji depilacji będzie wynosić od 100,-PLN za zabieg dla depilacja górnej wargi do 1600 ,- PLN za zabieg w przypadku depilacji dużych obszarów ciała. Nie są to więc koszty bardzo wysokie, wciąż niższe niż na zachodzie Europy czy w USA. Dokładną cenę najłatwiej uzyskać na konsultacji poprzedzającej zabieg. Jak już wspomniano w związku z cyklicznym charakterem wzrostu włosów konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu tak by uchwycić wszystkie włosy w fazie ich aktywnego wzrostu. W niektórych przypadkach można osiągnąć dobry wynik leczenia już po jednym zabiegu, jednak sytuacje takie są niezwykle wyjątkowe.

Wiązka światła pochłaniana jest przez zawartą we włosie melaninę, dzięki czemu włos jest niszczony wraz z cebulką, co uniemożliwia jego wzrost w przyszłości. Laser usuwa jedynie włosy znajdujące się w czasie wykonywania zabiegu w anagenu czyli fazie aktywnego wzrostu, stąd też konieczność wykonania serii 6 zabiegów w 4-8 tygodniowych odstępach.

Uwagi praktyczne

Wyniki depilacji laserowej zależą od indywidualnych cech pacjenta i nie ma żadnej możliwości ich przewidzenia. U większości osób powoduje ona trwałe – permanentne zmniejszenie gęstości włosów. Uzyskanie takiego efektu jest najbardziej prawdopodobne u osób z bardzo ciemnymi włosami i jasną skórą. Większość osób dobrze znosi zabieg, jednak działanie lasera na skórę zawsze powoduje pewien dyskomfort, stąd też w niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie kremu znieczulającego.

Dotyczy to szczególnie wrażliwych okolic pach i bikini. Należy informować o ewentualnych dolegliwościach bólowych i innych niepokojących objawach występujących w trakcie i po zabiegu. Pozwala to na uniknięcie lub zminimalizowanie wielu niepożądanych efektów.

 • Pierwszy zabieg jest poprzedzony konsultacją i może być związany z wykonaniem próby laserowej, jeżeli odczyn skóry jest prawidłowy zabieg można wykonać po kilku minutach od wykonania próby, jeśli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości zabieg wykonywany jest po kilku dniach.
 • Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona, umyta i niczym nieposmarowana.
 • Należy pamiętać, aby nie opalać się (słońce, solarium) 1 miesiąc przed zabiegiem.
 • Nie należy wyrywać włosów (woskowanie, pęseta, depilator mechaniczny) minimum 4 tygodnie przed zabiegiem i stosować kremów depilujących przynajmniej na tydzień przed zabiegiem.
 • Nie należy pić ziół uczulających na słońce (dziurawiec, nagietek) oraz stosować kremów zawierających retinol, isotretinoinę, kwasy owocowe, witaminę C.
 • Koniecznie należy poinformować lekarza o przyjmowanych lekach, w tym zwłaszcza o antybiotykach, lekach przeciwdepresyjnych.
 • Nie należy pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu.

Po zabiegu

 • Nie opalać się i bezwzględnie chronić skórę przed słońcem minimum przez 4 tygodnie po zabiegu.
 • Podobnie jak przed zabiegiem, nie należy stosować leków i ziół uczulających na słońce oraz kosmetyków i leków złuszczających (min. do 2 tygodni po zabiegu).
 • Przez kilka dni należy unikać podrażniania skóry w okolicach poddanych depilacji, a także nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, dezodorantów, itp.
 • Przez 2-3 dni stosować krem Teosyal Deep Repair Balm lub inne kremy łagodzące i regenerujące.
 • Nie usuwać włosów minimum 6 tygodni (twarz minimum 4 tygodnie).

Przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie piersią
 • bielactwo
 • łuszczyca
 • reakcje fotoalergiczne w przeszłości
 • zażywanie leków światłouczulających

Cennik obowiązuje od 01.01.2017 – cena dotyczy 1 zabiegu:

 • Górna warga 100,-
 • Broda 100,-
 • Policzki 150,-
 • Cała twarz 300,-
 • Przedramiona 250,-
 • Pachy 200,-
 • Brzuch 150,-
 • Kresa biała 100,-
 • Tors 600,-
 • Plecy 600,-
 • Pośladki 400,-
 • Bikini 250,-
 • Bikini całkowite 400,-
 • Łydki 400,-
 • Uda 500,-
 • Łydki + uda 800,-
 • Depilacja “całość” pachy, bikini, łydki, uda, kresa biała, wąsik 1600,-
 • Inne okolice w zależności od potrzeb do indywidualnego ustalenia.

Programy Specjalne – Depilacja laserowa

Program obejmuje 6 zabiegów depilacji laserowej na wybraną partię ciała, cena w programie to opłata za jedynie 4 zabiegi. Koszt programu specjalnego opłacany jest w całości przy pierwszym zabiegu.


IkonaCity to klinika o ugruntowanej pozycji na śląskiej mapie medycyny estetycznej. Nasz zespół jako priorytet traktuje tajemnicę lekarską i dyskrecję.

Specjalizujemy się w zabiegach medycznych od kwasu hialuronowego, poprzez osocze bogatopłykowe, hydroksyapatyt wapnia, nici liftingujące i toksynę botulinową. Dysponujemy laserami medycznymi: diodowym do depilacji laserowej i fotoodmładzania skóry oraz frakcyjnym do liftingu, leczenia blizn i rozstępów. Plexr do nieoperacyjnego liftingu powiek, Dermapen, światłoterapia LED i medyczne peelingi chemiczne uzupełniają spektrum zabiegowe. IkonaCity - spróbujesz i pokochasz!


wszelkie prawa zastrzeżone 2016
Ikona City - Małgorzata Kocot - made by station75.com