GLIWICE, AL. PRZYJAŹNI 7/1
32 750 82 00 / 502 78 78 61

Universkin

„Dzięki dermatologii funkcjonalnej Twoja skóra otrzymuje dokładnie to czego aktualnie potrzebuje”

UNIVERSKIN™

Produkty do pielęgnacji skóry zaprojektowane przez francuską firmę farmaceutyczną UNIVERSKIN™ o tej samej nazwie są zupełnie wyjątkowe. Powstały dzięki zespołowi wybitnych naukowców: dwóch dermatologów, chirurga szczękowo-twarzowego, dwóch chirurgów plastycznych, lekarza patomorfologa, biologa i chemika. Szefem zespołu i jednocześnie prezesem firmy jest farmaceuta Harry Arampatzis, którego bez wątpienia można nazwać wielkim propagatorem innowacji.

UNIVERSKIN™ to „kosmetyki szyte na miarę” dostępne w gabinetach lekarzy dermatologów. Dopasowywane są do każdego pacjenta indywidualnie w zależności od jego potrzeb, problemów skórnych, stylu życia, czy nawet pory roku. Kompozycja kosmetyków tworzona jest przez lekarza w jego gabinecie. Lekarz ma do dyspozycji bazowe serum P zawierające peptydy biomimetyczne i olej Camelina, które łączy z odpowiednio dobranymi, naturalnymi składnikami aktywnymi. Uniwersalna baza w postaci emulsji pielęgnacyjnej sama w sobie przynosi poprawę kondycji skóry i łagodzi stany zapalne. Składników aktywnych dostępnych w koncepcji Universkin jest aż 19! Łącząc maksymalnie 3 składniki w jednej formule mamy możliwość stworzenia 1159 spersonalizowanych receptur w 57 stężeniach!

UNIVERSKIN™ to gama naukowo opracowanych, wyjątkowych produktów do pielęgnacji skóry, które cieszą się ogromną popularnością i uznaniem wśród dermatologów, chirurgów plastycznych i estetycznych w 30 krajach świata. Indywidualnie dobrany preparat, powstaje po wnikliwej medycznej analizie skóry, pozwala na dobranie odpowiednich substancji spośród 19 dostępnych składników aktywnych, opracowanych i wyprodukowanych we Francji jako efekt 8-letnich badań.

2 czerwca 2017 roku w Warszawie, miała miejsce premiera prasowa francuskiej marki Universkin, kosmetyków szytych na miarę. Wyłącznym dystrybutor Universkin w Europie jest firma Croma Pharma, od lat współpracująca z Klinikami Medycyny Estetycznej i Dermatologami.

Każdy z Nas ma inną skórę, o innym odcieniu - fototypie,  stopniu wrażliwości, specyficznych problemach począwszy od zmian trądzikowych, pojawiających się zmarszczkach, problematycznej suchości związanej z klimatyzacją, tracącej objętość i teksturę w okresie menopauzy czy trudna w pielęgnacji „skóra palacza”. Niestety większość kosmetyków produkowanych na dużą skalę nie może dopasować się do indywidualnych potrzeb. Kilka sugestii dotyczących jakości skóry i określenia wieku musi nam wystarczać. Stąd brak efektów nawet po stosowaniu drogich kosmetyków, nie dopasowanych dla specyficznych potrzeb.

Te możliwości od razu zachwyciły dermatologów estetycznych, już przecież wcześniej przyzwyczajonych do receptariuszy opierających się na lekach aptecznych na receptę - tzw. „lekach robionych”. Nieodzownych w pracy klinicznej i ambulatoryjnej. Stąd filozofia i innowacyjność kosmetyków UNIVERSKIN świetnie spisują się w pracy deramtologów Ikona City jako uzupełnienie efektów po terapiach regenerujących lub łagodzenie stanu zapalnego po inwazyjnych procedurach np. po laserze frakcyjnym. 

Cała gama produktów dostępna jest w gabinecie IKONA CITY w Gliwicach, gdzie po konsultacji z dermatologami możemy ułożyć pełne cykle terapeutyczne. Dr Małgorzata Kocot czy dr Kamila Idzik  z pewnością dobiorą odpowiednie serum do naszych wyjątkowych potrzeb.

Dopasowanie odpowiednich składników poprzedzone jest dermatologiczną analizą skóry, przeprowadzeniem wnikliwego wywiadu z pacjentem, wypełnieniem przez pacjenta kwestionariusza, który ułatwia zrozumienie oczekiwań i potrzeb. Tego rodzaju diagnoza funkcjonalna pomaga specjaliście określić ilość i rodzaj aktywnych składników odżywczych. 

Tak przygotowane i dopracowane formuły są dopasowane do indywidualnych potrzeb skóry i sprawiają, że skóra dostaje to czego potrzebuje.

UNIVERSKIN SERUM P

Lekka konsystencja, High Tech formuła, świetne wchłanianie.

Serum P jest bazą dla wszystkich wyjątkowych kombinacji z 19 czynnikami aktywnymi. Nawet stosowana samodzielnie jest alternatywą dla zwykłych serum o działaniu przeciwzmarszczkowym i nawilżającym.

Zobacz więcej

NEXULTRA B

Idealna jedwabista konsystencja, ultra łagodząca. 

Umożliwia właściwie natychmiastową regenerację i naprawę skóry.

Zobacz więcej

NEXULTRA 1

Łagodna emulsja, łagodząca stany zapalne,

Regeneruje skórę, zapewniając niemal natychmiastową poprawę.

Zobacz więcej

NEXULTRA 2

Lekki krem aktywujący naturalne mechanizmy fotoochronne.

Chroni skórę przed stanem zapalnym wywołanym działaniem promieni UV. 

 

Zobacz więcej

NEXULTRA 3

Utrzymuje równowagę naturalnych mechanizmów obronnych skóry.

Przywraca funkcje barierowe, zapewnia głębokie nawilżenie. 

Zobacz więcej

Dermaheal UV SPF 50

Lekka konsystencja chroni przed promieniowaniem UVA i UVB.

Idealny w trakcie kuracji anti- aging, chroniąc przed przebarwieniami. 

Zobacz więcej