Gliwice, al. Przyjaźni 7/1
32 750 82 00 / 502 78 78 61

Ellanse

Ellanse jest innowacyjnym preparatem wypełniającym  stosowanych w medycynie estetycznej.

Podstawową substancją czynną preparatu Ellanse jest polikaprolakton. W preparacie Ellanse jest on obecny pod postacią mikrosfer o idealnie gładkiej powierzchni. Są one równomiernie rozmieszczone i zawieszone w specjalnym żelowym nośniku. Bazuje on na roztworze wodnym karboksymetylocelulozy. Jest to tak zwana technologia Tunable Longevity Technology – technologia regulowanej długowieczności. Dzięki swojemu unikalnemu składowi, po połączeniu z naturalną tkanką pacjenta, wytwarza się coś w rodzaju specyficznego, naturalnego implantu. który jest w stanie utrzymywać się przez długi czas.

Wyróżnia się kilka preparatów w grupie Ellanse, które różnią się długością początkowego łańcucha polimerowego, czego rezultatem jest zróżnicowany okres utrzymywania się efektu zabiegu. Wyróżnia się cztery podstawowe preparaty: Ellanse S (efekt utrzymuje się przez około 12 miesięcy). Ellanse M (efekt utrzymuje się przez około 18 miesięcy). Ellanse L (efekt utrzymuje się przez około 24 miesiące), oraz Ellanse E (efekt utrzymuje się przez co najmniej 36 miesięcy).

W odróżnieniu od klasycznych wypełniaczy stworzonych na bazie kwasu hialuronowego, preparaty Ellanse dodatkowo stymulują wytwarzanie włókien kolagenowych i elastynowych, czego efektem jest pobudzenie procesów regeneracyjnych i poprawa jędrności skóry. Dzięki temu uzyskujemy dużo lepszy rezultat, utrzymujący się przez dłuższy czas.