GLIWICE, AL. PRZYJAŹNI 7/1
32 750 82 00 / 502 78 78 61

Crystalys

CRYSTALYS to zabieg wypełniający na bazie hydroksyapatytu wapnia, uznawanego jako perła współczesnej dermatologii estetycznej. I mimo to, że na rynku pojawił się stosunkowo niedawno, bo od września 2011 roku swoją efektywnością zdobył dużą rzeszę zadowolonych i wiernych pacjentów.

Jego działanie polega na odbudowie struktury skóry oraz stymulacji produkcji naturalnego kolagenu, odpowiedzialnego za sprężystość i jędrność skóry. Crystalys składa się z mikrosfer, tak zwanych drobinek o średnicy 25-45 mikronów, zawieszonych w żelowym nośniku. Mikrosfery hydroksyapatu wapnia tworzą rusztowanie, podtrzymujące wzrost fibroplastów co z kolei wytwarza złoża nowego kolagenu- naturalnego środka zwiększającego objętość w wybranych obszarach. Ostatecznym efektem wypełnienia jest nowopowstały kolagen a nie wypełniacz. W wyniku tego działania Crystalys daje fantastyczne rezultaty, zarówno w przypadku trwałości efektów jak i efektu liftingu i objętości. Preparat Crystalys wykazuje działanie identyczne z preparatem Radiesse, ale posiada prawie dwukrotnie większe stężenie hydroksyapatu wapnia (czyli 55,7%) a odmładzające  efekty zabiegu utrzymują się do 2 lat. Preparat jest biokompatybilny i biodegradowalny. Całkowicie bezpieczny w użyciu, został przebadany klinicznie i posiada certfikat CE.

CRYSTALYS - WSKAZANIA

W naszej klinice Ikonacity, zabieg wykonywany jest przez doświadczonych i wykwalifikowanych lekarzy. Trwa od 15-60 minut. Preparat przeznaczony jest do wypełnienia tkanek miękkich metodą iniekcji: śródskórnie i podskórnie, po uprzednim znieczuleniu miejscowym kremem typu „Emla”, 15-20 minut przed zabiegiem.

Crystalys gwarantuje długotrwały i natychmiastowy efekt liftingu, zagęszczenia i odmłodzenia skóry. W zależności od wstrzykiwanej ilości, właściwości skóry oraz wieku pacjenta efekt utrzymywuje się nawet do 2 lat zapewniając naturalny wygląd. Jest na tyle uniwersalny, że można go stosować niemal na całym obszarze skóry od brwi po linię szczęki.

CRYSTALYS  - PRZECIWWSKAZANIA

Po zabiegu możliwy jest przejściowy obrzęk lub zasinienie występujące w miejscu iniekcji. Większość pacjentów wraca do pełnej aktywności zaraz po wizycie.

 

Zobacz cennik