klinika medycyny estetycznej
Ikona City

Małgorzata Kocot


gliwice, al. przyjaźni 7/1,
tel. 32 750 82 00 / 502 78 78 61


menu

Ikony Stylu – Margaret Thatcher

„Być potężną, to jak być prawdziwą damą.  Jeśli musisz zapewniać, że nią jesteś – to nie jesteś.”

Margaret Thatcher

Dzisiaj przedstawiamy wybitną osobowość, ikonę stylu elegancji i wielkiej klasy. Margaret Thatcher zwana również żelazną damą, gdyż jej styl prowadzenia polityki był niejednokrotnie stanowczy,  kontrowersyjny i twardy. Była najdłużej urzędującym brytyjskim premierem w XX wieku oraz jedyną kobietą, która została wybrana  w Wielkiej Brytanii jako szef partii rządzącej. Funkcję premiera piastowała przez około 12 lat. Miłością do polityki zaraził ją ojciec, a ona sama studiowała chemię na uniwersytecie w Oxfordzie. Kochała lody, dlatego też jej specjalnością było poszukiwanie najlepszego możliwego konserwantu do lodów. W 1952 roku rozpoczęła studia prawnicze. Wyszła za mąż i urodziła bliźniaki. Uznana jako pierwsza polityczna  „power dresserka”. Wyznaczała standardy spójności w ubiorze, które teraz kojarzymy z kobietami mającymi znaczący udział na arenie politycznej.

W kreowaniu swojego wizerunku wykazała wierność jednemu projektantowi. Na jej mundurek składały się: garsonki Aquascutum, naszyjniki z pereł, wszechobecna torebka Asprey i buty od Salvatore Ferragamo. „Ona dokładnie wie czego chce i jest szczególnie czuła na punkcie kroju ramion” – powiedziała kiedyś Marianne Abrahams, była dyrektor kreatywna Aquascutum. W czasach kiedy kobiety miały problem z tym jak się ubrać w zdominowanym przez mężczyzn miejscu pracy, Thatcher pokazała jak wykorzystać siłę mody. Zawsze dbała o nienaganny wygląd.

Kiedy rok po wyborze Thatcher na stanowisko przywódcy konserwatystów wspólnie z Paulem Johnsonem szła klatką schodową, gdzie szalał potężny przeciąg.

– Margaret Thatcher: O Boże! Już po mojej fryzurze.
– Paul Johnson: Nie, proszę iść za mną.
– Margaret Thatcher: Zbawco!

Warto również wspomnieć, że wizerunek Margaret Thatcher został zamieszczony na dwóch okładkach płyty zespołu Iron Maiden (na jednym znajdowała się scena tuż po zamordowaniu jej przez maskotkę zespołu, a na drugiej Thatcher czai się z pistoletem maszynowym chcąc zemścić się na maskotce). Swoją autobiografię  zawarła w dwóch tomach – „Droga do władzy” oraz „Lata spędzone na Downing Street”. Jej karierę i życiorys możemy zobaczyć w filmie „Żelazna dama” ze znakomitą kreacją Meryl Streep, za którą została uhonorowana Złotym Globem. Meryl Streep w filmie „Żelazna dama” wygląda niemal identycznie jak Thatcher.

Fryzura, gesty, piskliwy głos, niebieska garsonka (kolor partii konserwatywnej), koniecznie z żakietem o mocno zarysowanych ramionach (wzmocnienie silnego i konkretnego wizerunku jest zawsze w cenie u polityka), czarna pudełkowa torebka marki Asprey, perły, jedwabna bluzka z kokardą pod szyją, czarne czółenka.

Ulubiona torebka Thatcher modelu Asprey z trzydziestoletnim stażem, została nabyta za 25 tys. Funtów na charytatywnej aukcji w Londynie,  „Żelazna dama”  pokazywała się w niej między innymi u boku Ronalda Reagana oraz swojego męża. Była przywiązana do swojego stylu i z niektórych jego elementów nigdy nie zrezygnowała. Mimo silnej osobowości, brała lekcje wzmacniające głos, aby nauczyć się lepiej ukazywać swoje racje. Zmarła 8 kwietnia 2013. Sprawowała swój urząd najdłużej ze wszystkich premierów Zjednoczonego Królestwa.

Inne cytaty Margaret Thatcher:

  • Jeśli chcesz coś omówić – idź do mężczyzny, jeśli naprawdę chcesz coś zrobić – idź do kobiety.
  • Gdy charakter wykazuje kobieta, o niej mówią „ależ z niej jędza”. Gdy charakter wykazuje mężczyzna, o nim mówią „porządny chłopak”.
  • Kobiety znacznie lepiej niż mężczyźni potrafią mówić „nie”.
  • Dom powinien być w centrum, ale nie na granicy życia kobiet.
  • Prawda, że kogut pieje, ale to kura znosi jaja.

IkonaCity to klinika o ugruntowanej pozycji na śląskiej mapie medycyny estetycznej. Nasz zespół jako priorytet traktuje tajemnicę lekarską i dyskrecję.

Specjalizujemy się w zabiegach medycznych od kwasu hialuronowego, poprzez osocze bogatopłykowe, hydroksyapatyt wapnia, nici liftingujące i toksynę botulinową. Dysponujemy laserami medycznymi: diodowym do depilacji laserowej i fotoodmładzania skóry oraz frakcyjnym do liftingu, leczenia blizn i rozstępów. Plexr do nieoperacyjnego liftingu powiek, Dermapen, światłoterapia LED i medyczne peelingi chemiczne uzupełniają spektrum zabiegowe. IkonaCity - spróbujesz i pokochasz!


wszelkie prawa zastrzeżone 2016
Ikona City - Małgorzata Kocot - made by station75.com