GLIWICE, AL. PRZYJAŹNI 7/1
32 750 82 00 / 502 78 78 61

Aktualności

REGENERA ACTIVA - PO PROSTU PIĘKNE WŁOSY!

Wypadanie włosów i łysienie to ogromny problem, który dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Od lat także z tym schorzeniem zwracają się do IkonaCity pacjenci, którzy są zniechęceni niezadowalającymi efektami dotychczas podejmowanych terapii.

Niepokojący jest fakt, że wraz z upływem lat utrata włosów się pogłębia. Jakiekolwiek zmiany w ilości oraz jakości włosów mogą stanowić poważny problem psychologiczny. U osób z łysieniem androgenowym często stwierdza się obniżenie samooceny i samoakceptacji, co szczególnie dotyczy mężczyzn. Teoretycznie akceptujemy mocno „skrócone” włosy u naszych Panów, ale niestety nie wszyscy mogą sobie pozwolić na „wygoloną głowę” ze względu na kształt czaszki.

Najnowsza metoda leczenia łysienia androgenowego, która właśnie zawitała do Polski oraz do naszej Klinik IkonaCity w Gliwicach to REGENERA ACTIVA..

Łysienie androgenowe jest uwarunkowane genetycznie. Za problem ten odpowiada wiele genów m.in. odpowiedzialnych za produkcję androgenów oraz wrażliwość receptorów znajdujących się w mieszku włosa na działanie tych hormonów. Ponieważ ekspresja poszczególnych genów różna, problem jest trudny do leczenia. Od lat dermatolodzy próbują się zmierzyć z tym problemem stosując wiele różnego rodzaju leków, których stosowanie wymaga niezwykłej i wieloletniej systematyczności od pacjenta. Najbardziej znane z metod powstrzymujących wypadanie włosów to stosowanie leków doustnych, wcierek, szamponów, suplementów czy specjalnych masaży.

Wstecz Zobacz więcej